Przemoc w rodzinie: bardzo agresywny w stosunku do żony i dzieci

SOPOT. Ponad promil alkoholu we krwi miał 50-letni sopocianin zatrzymany przez policjantów w trakcie awantury domowej. Mężczyzna wielokrotnie znęcał się psychiczne i fizycznie nad rodziną. O całym zajściu funkcjonariuszy powiadomiła żona. Zdecydowała się  powiadomić policjantów o przemocy domowej kierując się troską o bezpieczeństwo swoje i rodziny.

W miniony wtorek policję o przemocy w rodzinie zawiadomiła kobieta, której pijany mąż po raz kolejny urządził w domu awanturę. Mężczyzna był bardzo agresywny, w stosunku do swojej żony i dzieci. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce.

Jak się okazało, 50- latek znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną i dziećmi. Wyzywał, szarpał, bił. Kobieta zdecydowała się powiadomić Policję, ponieważ tego typu sytuacja nie zdarzyła się po raz pierwszy i pokrzywdzona obawiała się o  bezpieczeństwo swoje i rodziny. Agresywny mężczyzna nawet w obecności funkcjonariuszy wykrzykiwał wulgaryzmy pod adresem swojej rodziny.

Policjanci zatrzymali agresywnego 50- latka i przewieźli do komendy.

Mężczyzna zawsze wszczynał awantury pod wpływem alkoholu. Tak też było i tym razem, po badaniu okazało się, że miał ponad  promil alkoholu w organizmie.

Za znęcanie się nad najbliższymi zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj prokurator oceniając zebrany przez policjantów materiał dowodowy wydał postanowienie o zastosowaniu dozoru wobec 50- latka, zakazu zbliżania się do ofiar przemocy oraz niezwłoczne opuszczenie mieszkania pokrzywdzonej rodziny.

Policjanci apelują:

Nie toleruj! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno.

Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

Zadzwoń! /0-22/ 668 70 00 to specjalny numer telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie -€“ Niebieska Linia.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *