Prosto z serca Kaszub do Sejmu

Andrzej Leyk z posłem Marcinem Horała podczas jednego z licznych spotkań wyborczych na Kaszubach.

KASZUBY. Do Sejmu kandyduje Andrzej Leyk – urodzony i zamieszkały na Kaszubach. Samorządowiec, społecznik. Na Liście PiS startuje w okręgu nr 26 (Gdynia, Kaszuby, Słupsk) z poz. 16 (w środku startującej w wyborach grupy).

Andrzej Leyk  ma 55 lat, jest samorządowcem (Członek Zarządu Powiatu Kartuskiego, radny powiatowym w pow. kartuskim). Do Sejmu startuje z pozycji nr 16 na Liście Prawa i Sprawiedliwości.

  • Magister administracji, ukończył także podyplomowe studia w zakresu zarządzania. Obecnie studiuje MBA. Ma uprawnienia audytora oraz dyplom technika rolnika.
  • Z żoną Sylwią, córką i dwoma synami tworzą 5-osobową rodzinę. Mieszka z Rodziną w sercu Kaszub (w pow. kartuskim).
  • Od lat osiemdziesiątych – członek NSZZ „Solidarność. Przez dwie kadencje był przewodniczącym zakładowej organizacji związkowej. Jest Honorowym Dawcą Krwi. Wspiera lokalny sport młodzieżowy. Amatorsko gra w drużynie piłki nożnej.
  • Działa społecznie m.in. w stowarzyszeniach: Kaszubsko – Kociewskim Stowarzyszeniu Tajnej Organizacji Wojskowej im. „Gryfa Pomorskiego” oraz Stowarzyszeniu „Edukacja- Integracja”.
  • SAMORZĄDOWIEC. W latach 2014-2018 był radnym Powiatu Kartuskiego, Obecnie, po wyborach samorządowych w 2018 r. jest radnym powiatowym oraz Członkiem Zarządu Powiatu Kartuskiego.

W wyborach samorządowych mówił: „Są rzeczy trudne, ale nie ma niemożliwych”.

Opinie wyrażone o radnym Leyku:  

  • „To urodzony społecznik, zawsze chętny nieść pomoc i służyć radą, wrażliwy na krzywdę ludzką, bezinteresowny. Gotowy do działania, wyczerpując wszystkie dostępne możliwości, dąży do uzyskania zamierzonego celu”.
  • Blisko spraw ważnych dla naszej Kaszubskiej Ojczyzny, zgodnie i skutecznie, z dala od politycznych, niszczących utarczek”.

Więcej: https://www.facebook.com/pg/leykandrzej/

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *