Prof. Staniszkis: Po przegranej w PO zacznie się walka o przywództwo…

W MEDIACH. – Wyborcy są zmęczeni Platformą, a efekt Kopacz, na który liczyła PO, bardzo szybko się skończył – powiedziała prof. Jadwiga Staniszkis (komentując na antenie TVN24 przegraną PO w wyborach samorządowych).

Prof. Jadwiga Staniszkis (TVN24):

Pozycja Kopacz w partii jest zagrożona i już wkrótce w PO zacznie się walka o przywództwo. Do przegranej PO przyczynił się efekt siedmiu lat rządów tej partii. To, że brak jest strategii rozwojowej kraju, ludzie ciężko pracują, a płace nie rosną, obniżane są standardy obowiązujące w życiu publicznym.

PO zaszkodziło zamieszanie wokół Radosława Sikorskiego, wywołane jego wypowiedzią dla portalu Politico, z której wynikało, że w 2008 r. w Moskwie prezydent Rosji Władimir Putin miał mówić premierowi Donaldowi Tuskowi o podziale Ukrainy.

Wynik wyborów samorządowych oceniam jako przełamanie złej passy PiS, co jest niesamowicie ważne w perspektywie zbliżających się wyborów parlamentarnych. Społeczeństwo przesuwa się w inną stronę, na co wskazuje również rekordowy wynik PSL (17 proc.).

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *