Prezydentowa Komorowska z przedszkolu specjalnym

Wizyta Pierwszej Damy w Fundacji Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku

GDAŃSK. Anna Komorowska, małżonka Prezydenta RP przebywała na Pomorzu. Gościła m.in. w Fundacji Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku (IWRD), która zajmuje się wszechstronną pomocą dzieciom z autyzmem oraz ich rodzinom.

Wizyta Pierwszej Damy w Fundacji Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku

Zdjęcia: Piotr Molecki

Pani Komorowska zwiedziła prowadzone przez Fundację Przedszkole Specjalne dla Dzieci z Zaburzeniem Autystycznym i Przedszkole Integracyjne „Bajkowa Akademia” oraz spotkała się z dziećmi.
Następnie uczestniczyła w spotkaniu, podczas którego Dyrektor Fundacji dr Anna Budzińska przedstawiła działalność i plany rozwoju Fundacji oraz kampanię edukacyjną realizowaną w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu wspólnie z Pomorskim Oddziałem Okręgowym PCK.
Dyskutowano także o sytuacji dzieci z autyzmem, o potrzebie wczesnej diagnozy i prowadzenia właściwej terapii, a także o tworzeniu optymalnych warunków dla integracji i kształcenia dzieci z autyzmem na kolejnych etapach edukacji. Małżonka Prezydenta RP z uznaniem odniosła się do informacji o działalności Fundacji oraz podkreśliła znaczenie prowadzenia wysiłków na rzecz poszerzania świadomości autyzmu i docierania z fachową informacją do możliwie jak najszerszego grona odbiorców. Zwróciła też uwagę na istotną rolę rodziców w procesie terapii dziecka.
W spotkaniu uczestniczyli także: Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska Piotr Kowalczuk, Prezes Fundacji Barbary Piaseckiej Johnson Magdalena Piasecka-Ludwin oraz Prezes Pomorskiego Oddziału Okręgowego PCK Marzena Dobrowolska.

Fundacja jest pierwszą w Polsce i Europie repliką Princeton Child Development Institute w USA, który jest jedną z najlepszych placówek terapeutycznych na świecie. Fundacja IWRD powstała dzięki Barbarze Piaseckiej Johnson, która ufundowała siedzibę, natomiast Fundacja Barbary Piaseckiej Johnson do dziś wspiera działalność. Powstanie siedziby Fundacji IWRD wparła też Gmina Miasta Gdańska.
Małżonka Prezydenta RP objęła honorowym patronatem szereg wydarzeń organizowanych podczas Miesiąca Wiedzy na temat Autyzmu. (źródło:prezydent.pl)

Wizyta Pierwszej Damy w Fundacji Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku

fot. Piotr Molecki

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *