Prezesowej puściły nerwy

SOPOT. Żona prezesa „Przylesia” napadła na redaktora naczelnego „Riviery”. Szarpiąc go za włosy krzyczała: „Odszczekasz to wszystko, odszczekasz!”

Podczas walnego zebrania członków sopockiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Przylesie, które odbyło się w poniedziałek, 16 czerwca br., doszło do kolejnego już napadu na dziennikarza „Riviery”. Tym razem ofiarą był redaktor naczelny „Riviery” Krzysztof M. Załuski, a napastnikiem żona – opisywanego wielokrotnie na łamach, prezesa spółdzielni, a zarazem radnego Sopotu – Piotra Kurdziela.

Krzysztof M. Załuski przybył na zebranie członków spółdzielni w charakterze obserwatora. Towarzyszył mu jeden z radnych Sopotu, Henryk Hryszkiewicz. Obaj stali poza namiotem, w którym odbywało się posiedzenie. Nie zabierali głosu i jedynie przysłuchiwali się obradom.

– Do zdarzenia doszło około godziny 19:00. podczas zebrania członków spółdzielni „Przylesie”, na które zostaliśmy zaproszeni przez mieszkańców – relacjonuje Krzysztof M. Załuski. – W pewnej chwili podeszła do nas kobieta, której nie znałem. Radny Henryk Hryszkiewicz powiedział mi, że to żona prezesa Piotra Kurdziela. Kobieta kręciła się przez moment wokół nas i niespodziewanie chwyciła mnie za włosy. Szarpiąc, syczała: „Odszczekasz to wszystko, odszczekasz”. A potem robiła nam zdjęcia i straszyła wezwaniem policji, która miałaby, jak się wyraziła: „wyrzucić nas, bo przebywamy tu nielegalnie”. Nie odstępowała nas także na krok, usiłując podsłuchiwać o czym rozmawiamy.

Poniedziałkowy atak na Krzysztofa M. Załuskiego nie był pierwszym tego rodzaju aktem agresji wobec dziennikarzy „Riviery”. Równy rok temu nerwy puściły prezydentowi Sopotu. Podczas festynu szkolnego „Bezpieczne wakacje na rowerze”, Jacek Karnowski groził pobiciem współpracownikowi naszej gazety. Karnowski ostrzegł go wówczas: „Doczekasz się, że dostaniesz wpierd..”. Groźby te padły w obecności pięcioletniego wnuczka dziennikarza i wielu świadków. Policja jednak umorzyła tę sprawę.

O napaści wydawca „Riviery” zamierzał zawiadomić sopocką policję.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *