Pożar w Gniewskich Polach. Podpalacz ujęty

POWIŚLE. Śledczy kwidzyńskiej komendy postawili zarzut podpalenia pomieszczenia mieszkalnego, gospodarczego oraz stogów siana. Mężczyzna decyzją prokuratury oddany została pod policyjny dozór. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

O pożarze pomieszczenia gospodarczego na jednej z posesji w miejscowości Gniewskie Pole policjanci zostali powiadomieni w nocy w miniony wtorek przed północą. Funkcjonariusze szybko pojechali na miejsce. Okazało się, że w pobliżu gospodarstwa widziano czterech mężczyzn. Policjanci ustalili personalia osób podejrzewanych w tej sprawie i w niedługim czasie zatrzymali jednego z nich, został już przesłuchany.

Śledczy postawili mu zarzut podpalenia i wystąpili z wnioskiem o tymczasowy areszt. Kwidzyńska prokuratura zastosowała wobec podejrzanego policyjny dozór. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania pozostałych podejrzewanych.

Kto sprowadza zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, grozi za to kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. (KWP Gdańsk)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *