Potrącone na przejściu, dwie osoby ranne

POWIŚLE. W Kwidzynie doszło do wypadku drogowego. Dwoje pieszych zostało potrąconych przez samochód osobowy. Osoby ranne zostały przetransportowane do szpitala.

We wtorek 20 stycznia br. po godzinie 16:00 w Kwidzynie na ul. Warszawskiej doszło do wypadku drogowego. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci z kwidzyńskiej drogówki. Z wstępnych informacji wynika, że 56-latka oraz 15-latka podczas prawidłowego przechodzenia przez jezdnię po przejściu dla pieszych zostały potrącone przez 21-letniego kierującego oplem. Osoby ranne zostały przetransportowane do szpitala. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny oraz wstępnie wyjaśniali okoliczności zdarzenia, sprawdzili także trzeźwość uczestników zdarzenia. Ranna w wyniku zdarzenia 56 – latka pozostała w szpitalu, natomiast 15 – latkę po opatrzeniu zwolniono do domu.

Mężczyźnie, który kierował oplem policjanci zatrzymali prawo jazdy a pojazd zabezpieczyli na parkingu. Sprawą zajmują się śledczy, którzy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Policjanci przypominają.

Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego obowiązuje oczywiście wszystkich uczestników ruchu. Nic nie zastąpi ostrożności, rozsądku oraz respektowania praw innych uczestników ruchu. Powinno to na stałe być w naszej świadomości. Naszym zachowaniem bezpośrednio wpływamy na bezpieczeństwo nie tylko swoje ale i innych. Kierowco pamiętaj, zbliżając się do przejścia dla pieszych masz obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu (art. 26 ust. 1 Prawa o ruchu drogowym).

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *