Porozumienie wokół Gowina – na Pomorzu liderami są: Karol Rabenda i Monika Baran

Karol Rabenda – lider Porozumienia w okręgu gdańskim

POMORZE. Porozumienie powstałe w wyniku zjednoczenia środowisk Partii Razem (Jarosława Gowina) republikańskie, wolnościowe i chrześcijańskich samorządowców ma swoje mocne struktury na Pomorzu. Decyzją Zarządu Porozumienie z dnia 21.11.2017 r. liderami partii na Pomorzu są: Karol Rabenda w okręgu gdańskim oraz Monika Baran w okręgu gdyńsko-słupskim. Wywodzą się ze Stowarzyszenia „Republikanie”.

Podczas Konwencji Zjednoczeniowej do Partii Polska Razem Jarosława Gowina dołączyły środowiska republikańskie, wolnościowe i chrześcijańskich samorządowców. Na kongresie Polska Razem Zjednoczona Prawica przekształciła się  4 listopada 2017 r. w POROZUMIENIE. We władzach centralnych środowiska działaczy i sympatyków nowego ugrupowania z województwa pomorskiego reprezentują:  Karol Rabenda i posłanka Magdalena Błeńska, którzy są wiceprezesami Zarządu Krajowego (są działaczami Stowarzyszenia „Republikanie”). Posłanka Błeńska uzyskała mandat startując na Pomorzu z listy Kukiza, obecnie w Sejmie jest posłanką niezrzeszoną. Członkami Zarządu Krajowego są z Pomorza także: Wojciech Helmin i Leszek Malewski.
Zmieniła się również struktura organizacyjna i skład dotychczas działającej partii Polska Razem. Na Pomorzu szefem Zarządu Polski Razem był Piotr Walentynowicz (radny Gdańska), a w składzie byli m.in. Piotr Zwara (sekretarz pomorskiego zarządu regionalnego Polska Razem) i Lucjan Nowakowski. Walentynowicz i Zwara – jak donosiła prasa – zamierzali przejść do ugrupowania Kornela Morawieckiego (Wolność i Solidarność).
Składy wszystkich Zarządów Wojewódzkich tej partii nie są już aktualne. W nowej strukturze są natomiast Zarządy Okręgowe, obejmujący swoim zasięgiem okręgi wyborcze do Sejmu RP.
W województwie pomorskim funkcjonują Zarządy w następującym składzie:
Okręg nr 25 (gdański)
  • Karol Rabenda – prezes okręgu gdańskiego (nr 25)
  • Magdalena Błeńska (posłanka)
  • Wojciech Szramowski (menedżer, wydawca prasy specjalistycznej i portali gospodarczo-biznesowych)
  • Jacek Pauli (burmistrz Skarszew)

Jarosław Gowin i Wojciech Szramowski w Gdańsku. Fot. Janusz Wikowski

Okręg nr 26 (gdyńsko-słupski):

  • Monika Baran – prezes okręgu gdyńsko-słupskiego (nr 26)
  • Adriana Zagrobelna
  • Wojciech Kotas
  • Marek Skiba
  • Jarosław Szydłak – prezes koła terenowego na powiat wejherowski

Monika Baran – prezes okręgu gdyńsko-słupskiego

 Liderem w okręgu nr 34 – Elbląg  (województwo warmińsko-mazurskie) jest Piotr Opaczewski (Stowarzyszenia „Republikanie”).

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *