Kto z Pomorza chce uzyskać mandat poselski i senatorski?

Kazimierz Smoliński – poseł, kandydat z listy Zjednoczonej Prawicy w okręgu Gdańsk, Kociewie, Powiśle, Żuławy)

POMORZE. Kto z Pomorza, z okręgu gdańskiego (Gdańsk, Kociewie, Powiśle, Żuławy) oraz okręgu gdyńsko-słupskiego znajdzie się na czołowych miejscach list wyborczych do Sejmu? 

Kandydaci z czołówki listy  Zjednoczonej Prawicy (Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska – Zbigniewa Ziobry, Polska Razem – Jarosława Gowina)

Gdańsk

Gdynia (okręg gdyńsko-słupski)

  • Marcin Horała
  • Piotr Müller
  • Janusz Śniadek

Lista kandydatów Zjednoczonej Prawicy z Pomorza

Okręg elbląski

  • Leonard Krasulski
  • Jerzy Wilk
  •  Zbigniew Babalski

Czołowi kandydaci z list komitetów wyborczych na Pomorzu

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Gdańsk

  • Beata Maciejewska – Wiosna
  • Jolanta Banach – SLD
  • Łukasz Kowalczuk
  • Anna Górska – Razem

Gdynia – Słupsk

  • Joanna Senyszyn – SLD
  • Marek Rutka – Wiosna
  •  Karolina Haska – Razem
  • Marcin Strzelczyk – SLD 

 

KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

Okręg gdyńsko-słupski

  • Artur Dziambor
  • Andrzej Kozieł

Konfederacja Wolność i Niepodległość składa się Ruchu Narodowego, KORWiN,  Korona (Grzegorza Brauna) oraz Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin i Partia Kierowców.


PO – Koalicja Obywatelska

Gdańsk

  • Sławomir Neumann
  • Jarosław Wałęsa
  • Agnieszka Pomaska
  • Piotr Adamowicz

Gdynia- Słupsk

  • Barbara Nowacka (Inicjatywa Polska)
  • Kazimierz Plocke (PO)
  • Tadeusz Aziewicz (PO)

Okręg elbląski

  • Jacek Protas
  • Bernadeta Hordejuk
  • Elżbieta Gelert

PSL – Koalicja Polska

Gdańsk

  • Andrzej Kobylarz (KUKIZ)
  • Krzysztof Trawicki – PSL

Gdynia – Słupsk

  • Marek Biernacki – bezpartyjny (do niedawna PO)

Okręg elbląski

  • Zbigniew Ziejewski

SENAT

Kandydaci Zjednoczonej Prawicy do Senatu (z Pomorza):

  • Dorota Arciszewska- Mielewczyk (Lębork, Słupsk, Wejherowo, Rumia, Reda)
  • Dariusz Drelich (Bytów, Chojnice, Człuchów, Kartuzy, Kościerzyna)
  • Marcin Bełbot (Puck, Gdynia)
  • Anna Gwiazda (Gdańsk, Sopot)
  • Antoni Szymański (Powiat Gdański- Pruszcz Gdański, Starogard Gd., Tczew)
  • Kazimierz Janiak (Kwidzyn, Malbork, Nowy Dwór, Sztum)
  • Sławomir Sadowski (okręg nr 84 – Elbląg i powiaty: bartoszycki, braniewski, elbląski, lidzbarski)

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej

  •  Kazimierza Kleina – okręg nr 62
    Stanisław Lamczyk – okręg nr 63 
    Sławomir Rybicki – okręg nr 64
    Bogdan Borusewicz – okręg nr 65
    Ryszard Świlski – okręg nr 66
    Leszek Czarnobaj – okręg nr 67
  • Jerzy Wcisła – okręg nr 84 (Elbląg)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *