Pół tony krajanki tytoniowej bez akcyzy

GDAŃSK. Policjanci zabezpieczyli ponad 500 kg liści oraz krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Policjanci szacują, że straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego mogły sięgać nawet 300 tys. zł. Za to przestępstwo grozi ara nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej w Słupsku ustalili, że w jednym z garaży na terenie miasta znajduje się magazyn nielegalnego tytoniu. Podczas przeprowadzonej akcji, w wynajmowanym przez słupczanina garażu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli łącznie ponad pół tony krajanki, a także suszonych liści tytoniu. Rzeczy te spakowane już były w dużych kartonach i najprawdopodobniej przygotowane do dalszej obróbki i dystrybucji. Znaleziony susz został przez funkcjonariuszy zabezpieczony.

Policjanci oszacowali, że Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego stracił na tym procederze około 300 tys. złotych. W związku z zabezpieczeniem tytoniu trwają czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy tego procederu. Sprawa ma charakter rozwojowy. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *