Pod „obstrzałem” policji. Nieoznakowane radiowozy w akcji

policja  kontrola fot_serwis KWP

Na Pomorzu są prowadzone wzmożone działania kontrolne na drogach. Kierowcy mogą spodziewać się zwiększonej liczby kontroli prędkości oraz trzeźwości. Celem tych działań jest – jak informuje policja – przede wszystkim egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów, m.in. stosowania się do ograniczeń prędkości, stosowania pasów bezpieczeństwa i innych.

Nad bezpieczeństwem kierujących w powiecie wejherowskim na co dzień czuwają funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego. Do wzmożonych kontroli, których można się spodziewać dzisiaj, wykorzystywane będą radiowozy oznakowane oraz nieoznakowane. Mundurowi będą sprawdzać przede wszystkim trzeźwość i prędkość oraz czy podróżujący mają zapięte pasy, a także, czy najmłodsi pasażerowie przewożeni są w fotelikach.

Funkcjonariuszy będzie można spotkać również w tych miejscach, w których dochodzi do kolizji i wypadków drogowych. Celem działań będzie przede wszystkim ograniczenie zdarzeń drogowych oraz egzekwowanie od kierujących i pasażerów jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze podczas tej akcji reagować będą także na inne popełniane przez kierowców wykroczenia i przestępstwa drogowe. Działania będą konturowane również w dniu jutrzejszym.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *