Plantacja w głębi lasu, wpadli na podlewce

STAROGARD GD. Do aresztu trafiło 2 mieszkańców powiatu starogardzkiego, a funkcjonariusze zarekwirowali 8 roślin konopi indyjskich.

Pod koniec ubiegłego tygodnia kryminalni ze Starogardu Gd. zlikwidowali zlokalizowaną w lesie plantację konopi indyjskich. Zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej funkcjonariusze zabezpieczyli 8 krzaków marihuany.

W wyniku podjętej interwencji zatrzymano również 2 mieszkańców powiatu starogardzkiego, którzy dbali o prawidłowy wzrost roślin. Podejrzani wpadli na gorącym uczynku, gdy podlewali rosnące konopie. W czasie przeszukania okazało się, że obaj zatrzymani posiadali przy sobie zawiniątka z suszem roślinnym. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że była to marihuana.

Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że jeden z zatrzymanych mężczyzn jest poszukiwany przez miejscową prokuraturę w celu ustalenia aktualnego miejsca pobytu.

Jak ustalili śledczy, nasiona konopi indyjskich zasiane zostały w czerwcu br. Plantacja znajdowała się w głębi lasu nieopodal Starogardu Gd. Zatrzymani w tej sprawie 21 i 22 – latek trafili do miejscowej komendy, gdzie usłyszeli zarzuty.

Za uprawę konopi indyjskich grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *