Pięć osób zginęło w wypadku Nowej Dąbrowie

SŁUPSK. Policjanci ze Słupska ustalają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 6 w miejscowości Nowa Dąbrowa. W czołowym zderzeniu ciężarowego mercedesa z  volkswagenem śmierć poniosło 5 osób podróżujących osobówką. To mieszkańcy powiatu chojnickiego w wieku 25-30 lat. Ranny kierowca tira przewieziony został do słupskiego szpitala.

Jak wstępnie ustalili mundurowi, osoba kierująca samochodem volkswagen golf jadąc w stronę Lęborka z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na przeciwległy pas jezdni wprost pod koła ciężarowego mercedesa. Z relacji świadków wynika, że ciężarówka siłą rozpędu i masy pchając volkswagena wjechała do przydrożnego rowu ścinając znajdujące się przy drodze drzewo. W wyniku tego zderzenia na miejscu wypadku zginęło pięć osób podróżujących volkswagenem. Policjanci ustalili tożsamość ofiar. To dwie kobiety i trzej mężczyźni- mieszkańcy powiatu chojnickiego w wieku 25-30 lat. Ranny kierowca tira przewieziony został do słupskiego szpitala gdzie pozostaje pod opieką lekarzy.

Przez kilka godzin droga krajowa nr 6, na odcinku Nowa Dąbrowa była zamknięta. Funkcjonariusze  kierowali ruchem pojazdów wahadłowo i także organizując objazdy przez okoliczne miejscowości. Na miejscu wypadku był prokurator, który wraz z policjantami ustalał okoliczności tego tragicznego wypadku drogowego. Decyzją prokuratora zabezpieczono ciała ofiar do badań.  W tej sprawie prowadzone będzie śledztwo i ono wyjaśni co było faktyczną przyczyną tego tragicznego wypadku w Nowej Dąbrowie, Policjanci apelują do kierowców o rozwagę i ostrożność na drodze.

Przypominamy. Zmieniające się warunki atmosferyczne, temperatura, nadmierna prędkość oraz zmęczenie mogą być przyczyną powstawania groźnych wypadków drogowych.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *