Za parkowanie bez gotówki – mobilnie

mPay jak zacząć 2

Mobilnie za parkowanie

SOPOT. Za parkowanie w Sopocie zapłacić można mobilnie, przy pomocy aplikacji mPay. Taką nowość, ułatwiającą życie kierowcom wprowadzono od 1 maja.

W Sopocie za parking zapłacimy mobilnie z mPay!

  1. Od 1 maja 2016 roku, mieszkańcy Sopotu oraz przybywający do miasta turyści, mogą łatwo, szybko i bezpiecznie płacić za postój samochodu w strefach płatnego parkowania, przy pomocy aplikacji mobilnej mPay.
  2. Uruchomienie systemu mPay jeszcze przed wakacjami stanowi znaczne ułatwienie dla turystów, którzy jak co roku tłumnie przybędą do miasta.
  3. Sopot jest szóstą, po Helu, Krynicy Morskiej, Słupsku, Świnoujściu oraz Gdańsku, nadmorską miejscowością z systemem parkowania mPay.

1 maja 2016 r. Sopot dołączył do grona polskich miast, w których funkcjonuje system płatności mobilnych mPay. Do opłacenia postoju w strefach płatnego parkowania wystarczy telefon komórkowy. Mieszkańcy Sopotu oraz zmotoryzowani turyści odwiedzający Trójmiasto mogą łatwo, szybko i bezpiecznie uregulować należności.

Aby skorzystać z rozwiązania wystarczy zainstalować aplikację na smartfonie bądź tablecie, zasilić wirtualną portmonetkę lub podpiąć ją do karty płatniczej i nie tracić więcej czasu na szukanie parkometru. Usługa działa na terenie miasta dzięki współpracy władz samorządowych i należącej do Grupy LEW spółki mPay S.A.

System płatności mobilnych przyniesie wszystkim parkującym w strefie płatnego parkowania, znaczące oszczędności. Dzięki rozwiązaniu mPay nie trzeba z góry określać czasu postoju. Wystarczy, skorzystać z opcji Start/Stop. Po zaparkowaniu pojazdu uruchamiamy naliczanie opłat, a następnie wyłączamy je przed odjechaniem z miejsca postojowego. Dzięki temu, ponosimy opłatę wyłącznie za tyle czasu, ile faktycznie trwał postój. Kierowcy oszczędzą zatem pieniądze, które dotychczas zdarzało im się płacić „na zapas” i nie będą musieli ryzykować mandatem, w sytuacji, gdy postój potrwa dłużej niż założyli.

Bardzo się cieszymy, że Sopot, kolejne po Gdańsku miasto na Pomorzu, daje mieszkańcom i turystom możliwość wyboru dostawcy usługi opłacania parkingu za pomocą aplikacji mobilnej. Jestem przekonany, że ci, którzy wybiorą mPay szybko docenią wygodę, jaką zapewni im to rozwiązanie – powiedział Maciej Orzechowski, Prezes Zarządu, mPay S.A.

Usługa parkowania z mPay dostępna jest również w: Bydgoszczy, Częstochowie, Gdańsku, Głogowie, Grudziądzu, Helu, Jaśle, Krynicy Morskiej, Krośnie, Łodzi, Nysie, Ostrołęce, Pabianicach, Poznaniu, Rzeszowie, Słupsku, Świnoujściu i Wałbrzychu.

Aplikację mPay dla systemów Android, iOS oraz Windows można pobrać na stronie http://app.mpay.pl.

mPay jak zacząć 1

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *