Kilka papierów na przymrużenie oka

KASZUBY. Za próbę wręczenia łapówki policjantom odpowie 62-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego, który 4 maja został zatrzymany przez policjantów prewencji. Podczas kontroli drogowej okazało się, że jest nietrzeźwy i ma sądowy zakaz kierowania. Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

4 maja br. przed godziną 18:00 funkcjonariusze pełniący służbę na terenie Wejherowa zatrzymali kierowcę mercedesa do kontroli drogowej. Podczas sprawdzania dokumentów w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania do 2019 roku, natomiast przeprowadzone badanie alko-testem wykazało, że jest nietrzeźwy, gdyż miał powyżej pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna widząc rozwój sytuacji, próbował wręczyć mundurowych kilkaset złotych w zamian za wypuszczenie go i odstąpienie od czynności służbowych.

Pijany mężczyzna został zatrzymany ostatnie noce spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj został przesłuchany, dziś zostanie doprowadzony do wejherowskiej prokuratury.

Za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *