Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2014 – festiwal pełen gwiazd

Orange Kino Letnie widownia w Sopocie

Za nami miesiąc wakacji, czyli 31 dni plenerowych projekcji w dwóch największych polskich kurortach. Filmy w kinach pod gwiazdami na sopockim molo i przy zakopiańskich Krupówkach oraz w podróżującym pomiędzy miastami Wagonie Filmowym Orange Kino Letnie, obejrzało już ponad 40 tysięcy widzów!

Tłumy oglądających zgromadziły seanse filmów: „Kapitan Phillips” z Tomem Hanksem w roli dowódcy statku uprowadzonego przez somalijskich piratów oraz koprodukowany przez Orange „Jack Strong” – najpopularniejszy polski film tego roku z rewelacyjnym Marcinem Dorocińskim.

Magia kina przyciąga publiczność do Sopotu i Zakopanego już po raz siódmy. Tegoroczną edycję najdłuższego i jedynego takiego festiwalu w Europie oprócz znakomitego repertuaru, wzbogacił szereg spotkań z gwiazdami. Miasta partnerskie odwiedzili w lipcu: Agnieszka Grochowska, która w Sopocie odebrała z rąk Borysa Szyca nagrodę Diamentowego Klapsa Filmowego, Katarzyna Figura i Piotr Siwkiewicz – rodzice chrzestni Wagonu Filmowego, Marta Honzatko i Maciej Półtorak – aktorzy filmu „Czarny czwartek”, Bodo Kox – reżyser nagradzanej na festiwalach „Dziewczyny z szafy” oraz twórcy polskiego filmu science fiction „The Bartender” – Janek Wieczorkowski i Bartek Nalazek, operator współpracujący ze Stevenem Spielbergiem,

Na sopockim molo, tuż obok słynnej fontanny stanęła plenerowa wystawa zdjęć z filmu „Miasto 44” w reżyserii Jana Komasy, powstałego również w koprodukcji z Orange. Ekspozycję wyjątkowych kadrów z filmu i fotosów z planu wraz z komentarzami o kulisach powstawania tego najbardziej oczekiwanego filmu ostatnich lat, będzie można podziwiać do końca wakacji.

Na wszystkich gości kin letnich w obu miastach czekają, przygotowane specjalnie przez Orange, bezpłatne strefy Internetu zapewniające dostęp do informacji o wszystkich atrakcjach festiwalu. Dzięki mobilnej aplikacji Orange Kino Letnie można zameldować się na Facebook’ u, zaprosić znajomych na seans oraz zagłosować w Plebiscycie Publiczności na najlepszy film tego lata.

Na festiwal zaprasza Orange.

Partner strategiczny: telewizja TVN. Patroni medialni: Wp.pl, RMF FM i RMF Classic, Gazeta Wyborcza, AMS, Stopklatka, Euronet i Empik. Kino partnerskie: Multikino.

Oficjalny przewoźnik: PKP Intercity. Sponsorzy wspierający: SONY, Villeroy & Boch, Citroen. Partnerzy festiwalu: Wydawnictwo Wielka Litera, Flawless, Voda Naturalna, MK Bicycle i Skład Bananów. Partnerzy lokalni: Stowarzyszenie Turystyczne Sopot, Polskie Koleje Linowe, kawa Saquella. Partnerzy hotelowi: Mera Spa Hotel, Nosalowy Dwór.

Organizatorzy: Outdoor Cinema, Urząd Miasta Sopot, Urząd Miasta Zakopane, Kąpielisko Morskie Sopot oraz Biuro Promocji Zakopanego.

Orange Kino tłumy na molo w Sopocie Orange Kino Piotr Siwkiewicz i Katarzyna Figura Rodzice Chrzestni Wagonu Filmowego OKL Orange Kino Letnie widownia w Sopocie Orange Kino Agnieszka Grochowska z Diamentowym Klapsem Filmowym

Orange Kino Bodo Kox i Paweł Adamski Orange Kino Jan Macierewicz i Jan Wieczorkowski Orange Kino Letnie kino na Molo Orange Kino OKL2014_Miasteczko_Filmowe_ Zakopane Orange Kino wystawa Miasto44 Orange Kino zwiedzający wystawę Miasto44 w Sopocie

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *