W obronie demokracji i ładu moralnego. „Godność“ z Kołakowską

SONY DSC

Anna Kołakowska. Fot. J. Wikowski

GDAŃSK.  Prokuratura Rejonowa w Gdańsku umorzyła dochodzenie przeciwko Annie Kołakowskiej nie dopatrując się złamania prawa. Prokuratura uznała, że jej wypowiedź (dotycząca posłanki Agnieszki Pomaskiej z PO) nie nosi znamion przestępstwa, ale mieściła się w granicach krytyki politycznej. W poniedziałek, o godz. 9 w gdańskim sądzie Kołakowska ma stawić się w sprawie cywilnej wytoczonej przez Pomaską. Stowarzyszenie Godność staje w obronie represjonowanej, najmłodszej więźniarki stanu wojennego.

Oświadczenie

My, byli działacze NSZZ Solidarność i więźniowie polityczni z lat 1980-89 z zrzeszeni w Stowarzyszeniu  „Godność“ mamy prawo stawać w obronie demokracji i ładu moralnego w kraju. Dziś nadszedł taki czas, aby upomnieć polityków Platformy Obywatelskiej, że po przegranych wyborach nie mogąc się pogodzić z porażką prowadzi od roku politykę destrukcji państwa w kraju i zagranicą. Wspierana jest przez związane z nimi media i niektóre środowiska tracące wpływy. Ta polityka szkodzi naszemu krajowi. Dobitnym przykładem tej walki jest okupacja trybuny sejmowej przez kluby PO i Nowoczesnej od 16. 12. 2016 r.

Od ponad roku oba te kluby prowadzą w Sejmie w formie destrukcyjnej i prowokacyjnej politykę zwalczającą każdą inicjatywę rządu. W tej niechlubnej walce czołową rolę odgrywa posłanka z Gdańska pani Agnieszka Pomaska. Jej aktywność mieliśmy okazję obserwować 16 grudnia, kiedy to usiłowała sprowokować prezesa PIS posła Jarosława Kaczyńskiego. Kiedy to się nie udało podniosła wrzask, że poseł Kaczyński zniszczył jej komórkę i prawie ją pobił. W dniu 20 maja 2016 r. podczas posiedzenia Sejmu, pani poseł krytykując z mównicy sejmowej projekt uchwały „W sprawie ochrony suwerenności Rzeczpospolitej Polskiej i jej obywateli“ podarła ten dokument. Takie zachowanie nie podobało się wielu Polakom oglądającym to wydarzenie w telewizji, w tym pani Annie Kołakowskiej, która w drwiącej formie wyraziła swoją opinie na portalu internetowym facebook.pl.

Przytoczone wyżej zachowania posłanki Agnieszki Pomaskiej naruszające Regulamin Sejmu jak również kodeks karny jak dotąd nie spotkały się z należytą reakcją wymiaru sprawiedliwości. Za ocenę jej wystąpienia ma zostać ukarana pani Anna Kołakowska, była więźniarka polityczna z lat stanu wojennego. Domaganie się od niej publikacji kosztownych przeprosin na łamach prasy i portalach internetowych a także zapłacenia 10 000 zł na wskazaną fundację jest kpiną ze zdrowego rozsądku. Karami finansowymi pani posłanka próbuje zamknąć usta obywatelom, którzy wypowiadają się krytycznie o jej poselskich wystąpieniach.

Trzeba przypomnieć pani posłance Agnieszce Pomaskiej jaką nienawiść do PIS nosili na transparentach podczas demonstracji w Warszawie zwolennicy PO w 2007 r. Na jednym z nich na szubienicy wisiała karykatura śp Lecha Kaczyńskiego. Czyż to nie zwolennik PO – Cyba chciał zabić Jarosława Kaczyńskiego w biurze posła PiS w Łodzi, zabił pracownika biura śp. Marka Rosiaka.

Kilka dni temu Prokuratura Rejonowa w Gdańsku umorzyła dochodzenie przeciwko pani Annie Kołakowskiej nie dopatrując się złamania prawa. Prokuratura uznała, że jej wypowiedź nie nosi znamion przestępstwa, ale mieściła się w granicach krytyki politycznej. Nasze środowisko oczekuje podobnego orzeczenia Sądu Rejonowego w tej bulwersującej sprawie. To Anna Kołakowska w stanie wojennym walczyła o Polskę wolną i demokratyczną i ma prawo dbać o jej niepodległość.

Gdańsk, dnia 11. 01. 2017 r

Stanisław Fudakowski- sekretarz

Andrzej Osipów- Wiceprezes

Czesław Nowak – Prezes

Julita Bodzińska- Skarbnik

Krzysztof Sosnowski – Członek Zarządu

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *