Gdańsk „skazany” na Adamowicza? Jaworski znowu przegra?

adam 5-adam3
GDAŃSK. Gdańszczanie są „skazani” na kontynuację rządów Platformy i jej kandydata na prezydenta Pawła Adamowicza. Kontrkandydaci w wyborach – przed laty i teraz nie są w stanie zagrozić układowi, który wspiera Adamowicza. Z sondażu, który specjalnie dla Radia Gdańsk przeprowadził Instytut Badań Homo Homini, Adamowicza w II turze wygrywa zdecydowanie z kandydatem PiS – Andrzejem Jaworskim.

Według sondażu na obecnego prezydenta zamierza głosować ok. 60 proc. uprawnionych do głosowania gdańszczan. Natomiast na Andrzeja Jaworskiego deklaruje poparcie 30 procent elektoratu. Prawie 12 proc. wyborców nie wyraziło jeszcze swojego poparcia. Jednakże  gdyby te 12 proc, w ostatniej chwili przekonało się do powszechnie oczekiwanej  zmiany Adamowicza na Jaworskiego, kandydat PO znowu wygrywa.

Czy Gdańsk jest skazany na kolejne cztery lata rządów ekipy Adamowicza? Jak wynika z I tury wyborów oraz z sondażu przed II turą 45 proc. gdańszczan wybierze miastu starego prezydenta – z bagażem potężnej armii urzędników, którzy porządzą sobie kolejną kadencję…

Opozycja wystawia kandydatów, którzy nie mają – jak widać z wyników I tury i sondażu – wielkich szans na wygraną z kandydatem PO. Kandydat PiS – Andrzej Jaworski stanął w wyborach na urząd prezydenta Gdańska kolejny raz i zanosi się na kolejną porażkę. Dla analityków i obserwatorów sceny politycznej na Pomorzu nie jest to niespodzianka. Dziwi, że PiS wystawia w kolejnych wyborach na urząd prezydenta Gdańska kandydata, który już kilka razy przegrał z Adamowiczem i na starcie nie miał wielkich szans.

gda sondaz

źródło: radiogdansk.pl

Sondaż Homo Homini na zlecenie Radia Gdańsk został przeprowadzony w dniach 22-23 listopada na grupie pełnoletnich mieszkańców Gdańska, którzy deklarują chęć udziału w wyborach (radiogdansk.pl).

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *