Obowiązek piękna Grzegorza Borosa

GDAŃSK. Bogatą kolekcję wzorników architektonicznych z XVI i XVII wieku prezentuje Grzegorz Boros w książce pt. Obowiązek piękna. W Ratuszu Staromiejskim odbędzie się spotkanie z Autorem. 

Obowiązek piękna. Wzorniki i traktaty architektoniczne w zbiorach PAN Biblioteki Gdańskiej

Zapraszamy na promocję książki pt. Obowiązek piękna. Wzorniki i traktaty architektoniczne w zbiorach PAN Biblioteki Gdańskiej. Wybór i opracowanie Grzegorz Boros przy współudziale Anny Frąckowskiej i Franciszka Skibińskiego.

Bogata kolekcja wzorników architektonicznych z XVI i XVII wieku należąca do PAN Biblioteki Gdańskiej jest jedną z najcenniejszych w Polsce – ze względu na rangę poszczególnych dzieł i jej kilkusetletnie związki z miastem, jego kulturą i życiem intelektualnym. Wzorniki stanowiły inspirację dla budowniczych Gdańska w złotym okresie jego rozwoju – ukazywały nie tylko detale architektoniczne i ich funkcjonalne zastosowanie, ale również porywające rozmachem wizji plany miast idealnych. Książka Obowiązek piękna ułatwia wędrówkę w poszukiwaniu tych idei i konkretnych realizacji w przestrzeni starego Gdańska oraz podsuwa inspirujące rozwiązania konserwatorom zabytków, architektom, inwestorom i budowniczym współczesnego miasta.

Ratusz Staromiejski – NCK, Gdańsk.

11 grudnia 2017 r.
START: godz. 18.00
WSTĘP: wolny

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *