O dobre imię Sopotu. Prezydent kontra COCOMO Eventu

SOPOT. Prezydent Sopotu Jacek Karnowski wystąpił na drogę prawną przeciwko Agencji Reklamowo-Marketingowej „EVENT” o zaprzestanie w prowadzonej działalności gospodarczej w formie klubu COCOMO w Sopocie następujących czynów nieuczciwej konkurencji:

a)   namawiania przechodniów przez pracowników pozwanej lub inne osoby wykonujące usługi na rzecz pozwanej, do skorzystania z usług klubu pozwanej, znajdującego się w Sopocie, który obecnie nosi nazwę COCOMO;

b)   sprzedaży napojów, alkoholi i napojów alkoholowych za cenę rażąco zawyżoną;

c)   wykorzystywania stanu nietrzeźwości klientów w celu sprzedaży towarów lub usług pozwanej;

W przypadku nieuwzględnienia żądania sformułowania w piśmie procesowym Prezydent wniósł o:

nakazanie Agencji Reklamowo-Marketingowej „EVENT” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie w prowadzonej działalności gospodarczej w formie klubu COCOMO w Sopocie, zaprzestania dalszych naruszeń dóbr osobistych Gminy Miasta Sopotu w postaci dobrego imienia (renomy) i wiarygodności poprzez nakazanie zaprzestania stosowania we wskazanej działalności następujących praktyk:

a)   namawiania przez pracowników pozwanej lub inne osoby wykonujące usługi na rzecz pozwanej na podstawie umowy cywilnoprawnej, przechodniów do skorzystania z usług klubu pozwanej, znajdującego się w Sopocie, który obecnie nosi nazwę COCOMO;

b)   sprzedaży napojów, alkoholi i napojów alkoholowych za cenę rażąco zawyżoną;

c)   wykorzystywania stanu nietrzeźwości klientów w celu sprzedaży towarów lub usług pozwanej.

W imieniu Gminy pozew został złożony dziś w Sądzie Okręgowym w Gdańsku, przez  kancelarię Nowosielski, Gotkowicz i Partnerzy z Gdańska.

Prawnicy, którzy reprezentują Gminę w tym postępowaniu zawnioskowali o udostępnienie danych tych wszystkich poszkodowanych klientów klubu, którzy w czasie jego funkcjonowania zgłosili się na policję. Prawnicy chcą by poszkodowani wystąpili w charakterze świadków.

Funkcjonowanie takiego klubu w centrum miasta, gdzie promotorki (panie, które „łowią” klientów) są nieustępliwe, wielokrotnie nagabują tę samą osobę budzi ogromny sprzeciw mieszkańców oraz  gości i jest niedopuszczalne z punktu widzenia wizerunku miasta. Pamiętajmy, że ulica Bohaterów Monte Cassino – sopocki deptak –  jest często odwiedzana przez rodziny z małymi dziećmi. Ofiarami  działalności COCOMO  bardzo często są  goście z innych części Polski lub obcokrajowcy, którzy opuszczają klub i nasze miasto w poczuciu, że zostali oszukani.  Wszystko to przynosi miastu złą sławę i źle wpływa na opinię o naszym kraju, mieście i innych sopockich lokalach – tłumaczy Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

Prezydent wystosował pismo do prezydentów wszystkich 23 miast, w których mieszczą się kluby. Zaapelował w nim by inni dołączyli się do sopockiego pozwu lub w podobny sposób postąpili, pozywając klub.

Prezydent zasugerował urzędom skarbowym by uważniej prześledziły transakcje dokonywane w tych klubach, szczególnie w kwestii marż od produktów sprzedawanych w lokalach.

Anna Dyksińska

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *