Nożownik w nocnym autobusie, ranił dwie osoby i uciekł…

pol gdynia nozownik

GDYNIA. W Chyloni zatrzymano 20-letniego mieszkańca Gdyni podejrzewanego o atak nożem w autobusie nocnym. Kryminalni zajmujący się tą sprawą po pół roku pracy operacyjnej wytypowali napastnika i wczoraj nad ranem zapukali do drzwi mieszkania, w którym ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

20-letni mieszkaniec Gdyni jest podejrzany o atak i zranienie ostrym narzędziem dwóch mężczyzn. Do zdarzenia doszło 21 czerwca ubiegłego roku, w nocnym autobusie komunikacji miejskiej oraz na pobliskim przystanku na ulicy Morskiej. Poszkodowani (obaj w wieku 26 lat) odnieśli obrażenia wymagające pomocy lekarskiej, agresywny sprawca przestępstwa zbiegł z miejsca zdarzenia i ukrywał się przed odpowiedzialnością za uszkodzenie ciała pokrzywdzonych.

Nad sprawą wyjaśnienia okoliczności przestępstwa i ustalenia jego sprawcy pracowali kryminalni z komisariatu w Chyloni. Policjanci przez blisko 7 miesięcy sprawdzali wszelkie sygnały dotyczące nożownika. Wczoraj nad ranem zapukali do drzwi jednego z mieszkań, gdzie mógł ukrywać się podejrzewany o to przestępstwo 20 – latek. Policyjne ustalenia okazały się trafne. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała dwóch mężczyzn. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Ponadto, 20 – latek był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości w związku z przestępstwami, których dopuścił się w przeszłości. Wyrokiem sądu najbliższe 17 – miesięcy spędzi w izolacji. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *