Z nożem rzucił się na policjanta

pol gda z nozem na policjanta

GDAŃSK. Gdańscy policjanci zatrzymali 30-letniego sprawcę, który z nożem rzucił się na policjanta. Wcześniej mężczyzna kamieniem wybił szybę w zaparkowanym samochodzie. W chwili zatrzymania gdańszczanin był nietrzeźwy. Prokurator zastosował wobec niego dozór Policji i zakaz opuszczania kraju. Za czynną napaść grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W piątek wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że nieznany sprawca wybił szybę w samochodzie skoda octavia. Auto było zaparkowane w dzielnicy Kokoszki, a straty wyceniono na ponad 2 tys. zł.

Dyżurny na miejsce natychmiast wysłał patrol policjantów. Mimo, że sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, policjanci bardzo szybko ustalili jego tożsamość i rozpoczęli poszukiwania. Sprawdzając pobliski teren funkcjonariusze zauważyli 30-latka podejrzewanego o to przestępstwo. Ten na widok mundurowych wyjął nóż, a następnie grożąc pozbawieniem życia skierował go w stronę jednego z policjantów. Mężczyzna natychmiast został obezwładniony i zatrzymany. Zabezpieczono również nóż.

Okazało się, że 30-letni sprawca był nietrzeźwy i wydychanym powietrzu miał ok. 1 promila alkoholu. Trafił on do policyjnego aresztu.

W niedzielę sprawca usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjanta oraz uszkodzenia mienia. Następnie przesłuchał go prokurator i zastosował wobec niego dozór Policji oraz zakaz opuszczania kraju.

Za czynną napaść na funkcjonariusza grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Uszkodzenie mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *