Mężczyzna leżał w płonącym budynku

GDAŃSK. Przed palącym się budynkiem usłyszeli dobiegające z wnętrza odgłosy kaszlu i krztuszenia się. Bez chwili wahania wbiegli do środka. Tam zauważyli na jednej z kondygnacji płomienie oraz leżącego mężczyznę. Wydobyli go z zadymionego i palącego się budynku.

St. sierż. Piotr Modzelewski oraz sierż. Mateusz Budkiewicz z Komisariatu I Policji w Gdańsku wydobyli z zadymionego i płonącego budynku 58-letniego mężczyznę. Policjanci wezwali strażaków, którzy ugasili pożar. Tylko dzięki szybkiemu i profesjonalnemu działaniu funkcjonariuszy nie doszło do tragedii.

Minionej nocy ok. godz. 4:45 policjanci z komisariatu I w trakcie patrolowania rejonu Oruni zauważyli kłęby dymu wydobywające się z pustostanu przy ul. Nakielskiej w Gdańsku. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję. Za pośrednictwem dyżurnego wezwali też na miejsce straż pożarną.

Będąc przed budynkiem policjanci usłyszeli dobiegające z wnętrza odgłosy kaszlu i krztuszenia się. Bez chwili wahania wbiegli do środka. Tam zauważyli na jednej z kondygnacji płomienie oraz leżącego mężczyznę. Mundurowi od razu wydobyli go z zadymionego i palącego się budynku.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego z komisariatu przy ul. Platynowej w Gdańsku nie doszło do tragedii i 58-letniemu mężczyźnie nic się nie stało.

Sam pożar ugasili strażacy. Przyczynę wyjaśni prowadzone przez policjantów postępowanie. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *