Nożem w plecy podczas libacyjnej kłótni

POMORZE. Zatrzymano w Tczewie 56-latka, który miał ugodzić nożem 42-latka. Zatrzymany nietrzeźwy mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zabezpieczyli nóż, którym posłużył się sprawca.

W miniony wtorek po godzinie 13.30 dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Nowowiejskiej w tym mieście doszło do ugodzenia nożem mężczyzny. Na miejsce natychmiast wysłał patrol policjantów.

Interweniujący funkcjonariusze natychmiast zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wykonali oględziny w miejscu przestępstwa, a zraniony 42-latek trafił pod opiekę lekarzy do tczewskiego szpitala. Policjanci rozpoczęli poszukiwania napastnika. Informacja o tym zdarzeniu trafiła do wszystkich patroli i funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego.

Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili, że do ataku sprawcy doszło jednak w jednym z mieszkań przy ulicy Nowowiejskiej. Jak się okazało, poszkodowany spożywał tam alkohol ze swoim znajomym.

W pewnym momencie między mężczyznami doszło do kłótni, w wyniku której sprawca zadał mu cios nożem w plecy. Ranny 42-latka wyszedł z mieszkania na ulicę, tam interweniowali funkcjonariusze.

Już po krótkim czasie policjanci zatrzymali w mieszkaniu, gdzie doszło do zdarzenia 56-letniego mężczyznę, który miał związek z tym zdarzeniem.

Mundurowi podczas przeszukania mężczyzny znaleźli i zabezpieczyli nóż, którym posłużył się sprawca. Mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty dotyczące uszkodzenia ciała. Prokurator zadecyduje o jego dalszym losie.

Za przestępstwo uszkodzenia ciała grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *