Inżynier nowym prezesem Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie

Rada Nadzorcza Szpitala w Kościerzynie zdecydowała dzisiaj o powołaniu nowego prezesa spółki. Inżynier Wiktor Hajdenrajch obejmie swoje obowiązki z dniem 7 sierpnia br. Wiktor Hajdenrajch jest trendy na twitterze. Jedna z jego wypowiedzi: „Z obu filmów o katastrofie smoleńskiej wybrałem 7 symfonię Bruecknera na Mezzo Live HD!”

Wspólnicy Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie – Województwo Pomorskie i Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. – po dokonaniu oceny dotychczasowej pracy Zarządu spółki podjęli decyzję o odwołaniu z dniem dzisiejszym Zarządu szpitala: Krzysztofa Czerkasa oraz Ewy Bonk-Woźniakiewicz.

Zdaniem Rady Nadzorczej szpitala dotychczasowe tempo procesu restrukturyzacji placówki było niewystarczające. Rada Nadzorcza przed nowym prezesem postawiła zadanie efektywniejszego zarządzania placówką oraz dalszej poprawy sytuacji finansowej szpitala.

Nowy prezes szpitala w Kościerzynie Wiktor Hajdenrajch od kilkunastu lat związany jest z sektorem ochrony zdrowia. Pełnił m.in. funkcję dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, członka Zarządu ds. finansowych Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy. Od stycznia 2012 r. pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, gdzie odpowiadał m.in. za zarządzanie finansami, księgowością, controllingiem, zamówieniami publicznymi i działem technicznym.

Z wykształcenia jest inżynierem – jest absolwentem Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Ukończył także studia podyplomowe „Master of Business Administration” (MBA) w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Lecha Koźmińskiego w Warszawie, a także studia podyplomowe „Rachunkowość finansowa” na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

1 lipca br., marszałek Mieczysław Struk podpisał z Agencją Rozwoju Przemysłu umowę inwestycyjną o dokapitalizowaniu kwotą 44,5 mln zł Szpitala Specjalistycznego sp. z o.o. w Kościerzynie. W ten sposób ARP stała się współwłaścicielem szpitala i posiada obecnie 40,97% udziałów. Środki te są przeznaczone na realizację działań restrukturyzacyjnych polegających m.in. na: spłacie zobowiązań kredytowych i układowych, finansowaniu działań inwestycyjnych oraz pokryciu kosztów odpraw dla zwalnianych pracowników. Szpital w Kościerzynie został przekształcony w spółkę prawa handlowego w lipcu 2013 r. Szpital przed przekształceniem posiadał 95 mln zł zobowiązań.  W trakcie procesu przekształcenia Województwo Pomorskie przejęło 44,3 mln zł zobowiązań Szpitala, uzyskując dotację z Ministerstwa Zdrowia w wysokości 17,4 mln. W wyniku prowadzonych negocjacji z wierzycielami udało się uzyskać umorzenia w wysokości ponad 600 tys. zł.

* * *

Wiktor Hajdenrajch jest trendy na twitterze. Oto jego przykładowe wypowiedzi

Wiktor Hajdenrajch @WiktorHa  ·  8 kwi 2013

Z obu filmów o katastrofie smoleńskiej wybrałem 7 symfonię Bruecknera na Mezzo Live HD! Palce lizać i nie ma Biniendy, jest Barenboim.

Wiktor Hajdenrajch @WiktorHa  ·  3 sty 2013

Jako potomek Michała „Kruka” Heidenreich, protestuję przed zawłaszczaniem Powstania Styczniowego przez Kaczyńskiego.

Wiktor Hajdenrajch @WiktorHa  ·  17 lis 2012

Co z tego, że Piechciński jest prezesem. Wierni ludzie Pawlakowi są w każdej gminie powiecie, województwie i we władzach naczelnych.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *