Niezwykłe wydarzenie – relikwie świętego O. Pio w Gdańsku

ojciec pio program gdansk 74853

GDAŃSK. Relikwie Świętego Ojca Pio 14 czerwca, we wtorek będą w Gdańsku, w kościele św. Jakuba. Będzie to niezwykle wydarzenie.

Habit i rękawiczkę, którą zakrywał stygmaty, można było adorować podczas nocnego czuwania w łagiewnickim sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie.

We wtorek, 14 czerwca 2016 r., po raz pierwszy w historii Gdańska, w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia (Roku Miłosierdzia) nastąpi jednodniowe nawiedzenie Relikwii Św. Ojca Pio.

Prosić o miłosierdzie dla grzeszników, a także w różnych innych potrzebach bliźnich było chlebem powszednim Św. Ojca Pio. Lista spraw i osób, które codziennie polecał dobremu Bogu, wydawała się nie mieć końca. Ich życiowe problemy stawały się intencjami jego modlitw, a troska o ich zbawienie jego powołaniem.

Relikwie św. Ojca Pio będą w kościele pw. św. Jakuba Apostoła, przy ul. Łagiewniki 63 (niedaleko ul. Wałowej). Każdy chętny będzie mógł wejść do świątyni, by oddać cześć bądź pomodlić się, praktycznie przez cały dzień.

Prywatne adoracje możliwe w godzinach: 9-12 i 13-15.

– Relikwia jest znakiem obecności świętego, to tak jakby on przybywał. Ci, którzy oddają cześć relikwiom, przybliżają się bezpośrednio do tego świętego. A Ojciec Pio jest przemożnym wstawicielem, tym, który wyprasza wiele łask – powiedział brat Zdzisław Duma, gwardian i rektor kościoła św. Jakuba w Gdańsku. – Za życia powiedział on, że „nie chce wejść do nieba, dopóki wszyscy jemu powierzeni nie dostaną się do nieba”. Jako ludzie potrzebujemy bliskości, zbliżania się do sacrum.


Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu w historii naszego miasta Gdańska.

ojciec pio relikwie 74858

Nawiedzenie Relikwii Św. Ojca Pio

Przez kolejne dni relikwie będą perygrynować po kraju. Nawiedzą 12 parafii i klasztorów, m.in. w Gdańsku, Krośnie i Stalowej Woli.

– Ich obecność ma nam grzesznym objawić prawdę o Bożym miłosierdziu – powiedział „Naszemu Dziennikowi” O. Roman Rusek, kustosz relikwii z ramienia prowincji braci kapucynów w Polsce.

Ostatnim przystankiem relikwii na ziemiach polskich będzie sanktuarium w Terliczce na Podbeskidziu, nazywane polskim San Giovanni Rotondo.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *