Narkotykowy gang – handelek na parkingu

Gdansk - dilerzy1

GDAŃSK. Zatrzymano siedem osób mających związek z handlem narkotykami. Akcja kryminalnych miała miejsce na parkingu jednego z supermarketów w trakcie transakcji narkotykowej pomiędzy dilerami. Podczas przeszukania ich samochodów, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli marihuanę, amfetaminę i broń palną. Za udział w obrocie znaczą ilością środków odurzających grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z wydziału narkotykowego z gdańskiej komendy miejskiej na parkingu jednego z supermarketów we Wrzeszczu zauważyli siedzącego w aucie mężczyznę, którego podejrzewali o handel narkotykami. Po chwili podjechały w to miejsce dwa kolejne samochody, a w nich osoby podejrzewane o wprowadzanie do obrotu środków odurzających.

Policjanci od razu zareagowali i jak się okazało przeszkodzili dilerom w transakcji narkotykowej. Funkcjonariusze zatrzymali siedem osób w wieku od 20 do 40 lat, które są mieszkańcami Gdańska i okolic. W trakcie przeszukań policjanci znaleźli i zabezpieczyli ok. 140 g marihuany, kilka porcji amfetaminy, wagę elektroniczną i broń palną. Jeden z kierujących był pod wpływem środków odurzających, wobec czego funkcjonariusze odebrali mu prawo jazdy.

Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Po przesłuchaniach, czterem osobom przedstawiono zarzuty. Dotyczą one m.in. udziału w handlu znaczną ilością narkotyków, posiadania i udzielania środków odurzających oraz posiadania broni palnej.

Trzech głównych  podejrzanych w wieku 24, 32 i 40 lat decyzją sądu zostało tymczasowo aresztowanych na okres trzech miesięcy. Wobec 28-latka zastosowano dozór policyjny.

Ze handel narkotykami grozi nawet do 12 lat więzienia.

Gdansk - dilerzy2

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *