Napadli na rencistkę, po kilku minutach zostali zatrzymani

POWIŚLE. Na gorącym uczynku zatrzymano dwóch sprawców podejrzewanych o dokonanie rozboju na szkodę 64-letniej mieszkanki Kwidzyna. Dwaj napastnicy, w wieku 19 i 17 lat, zaatakowali poszkodowaną, użyli w stosunku do niej siły i okradli.  Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę, 24 stycznia br. około godziny 20.15 na ulicy Grunwaldzkiej w Kwidzynie doszło do rozboju. 64-letnia kobieta została zaatakowana przez dwóch sprawców, którzy po obezwładnieniu, ukradli jej telefon komórkowy, torebkę damską, w której był dowód osobisty, legitymacja rencisty oraz portfel.

Policjanci natychmiast po zgłoszeniu przestępstwa rozpoczęli pracę nad ustaleniem tożsamości sprawców. Kilka minut później funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za to przestępstwo.

Po zatrzymaniu obu mężczyzn policjanci odzyskali skradziony telefon oraz torebkę. W trakcie przesłuchania 19-latek przyznał się do jeszcze innej kradzieży torebki na ulicy Kopernika, która miała miejsce w sobotę 23 stycznia br.

Zatrzymani mężczyźni spędzili noc w policyjnej celi. Za przestępstwo rozboju grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *