Napad rozbójniczy – pięścią w twarz i skopanie

GDAŃSK. 19-latek zaatakował na ulicy mieszkańca Gdańska, przewrócił na ziemię i kopał po całym ciele. Sprawca zabrał pokrzywdzonemu telefon i uciekł. Został zatrzymany, grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci z Osowej otrzymali zgłoszenie o rozboju. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że sprawca zaatakował pokrzywdzonego dzień wcześniej w pobliżu przystanku PKM Gdańsk – Osowa. Napastnik uderzył 18-letniego mieszkańca Gdańska pięścią w twarz, przewrócił na ziemię i kopał go po całym ciele. Sprawca ukradł mu telefon komórkowy i uciekł.

Ustaleniem tożsamości napastnika zajęli się kryminalni z komendy miejskiej w Gdańsku. Policjanci bardzo szybko ustalili kto stoi za tym napadem i zatrzymali go w ubiegły czwartek. Sprawcą okazał się 19-letni mieszkaniec Gdańska. W piątek policjanci z komisariatu w Osowej doprowadzili go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju. Jeszcze tego samego dnia sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec napastnika areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

Za rozbój grozi kara pozbawienia wolności do lat 12. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *