Napad na ekspedientkę – po kasę. Bili, szarpali…

W Chojnicach zatrzymano trzech mężczyzn, w związku ze sprawą usiłowania rozboju. Z ustaleń śledczych wynika, że chojniczanie napadli na ekspedientkę w sklepie, pobili ją i zażądali wydania pieniędzy…

5 czerwca br. przed południem dyżurny policji w Chojnicach odebrał zgłoszenie o napadzie na ekspedientkę w jednym ze sklepów w centrum miasta. Jak ustalili funkcjonariusze, do sklepu wtargnęło trzech mężczyzn, żądając wydania dwustu złotych. Kiedy sprzedawczyni odmówiła, sprawcy szarpali ją za odzież, bili po głowie i grozili.

Kryminalni od razu rozpoczęli poszukiwania napastników. Jeszcze tego samego dnia ustalili dane trzech mężczyzn podejrzewanych o udział w tym rozboju. W związku ze sprawą funkcjonariusze ujęli całą trójkę i doprowadzili do policyjnej izby zatrzymań.

Okazało się, że zatrzymani mężczyźni mają też związek z pobiciem, do którego doszło dzień wcześniej w Chojnicach.

W piątek 6 czerwca br. trzech zatrzymanych chojniczan trafiło do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty usiłowania dokonania rozboju, pobicia, uszkodzenia mienia oraz kierowania gróźb karalnych. W tym samym dniu, na wniosek policji i prokuratury, sąd aresztował 22, 29 i 34-latka na okres trzech miesięcy.

Za popełnione przestępstwa mogą trafić do więzienia na dwanaście lat

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *