Namierzono plantację konopi indyjskich. Plantatorzy aresztowani

pol chojnice narkotyki

POMORZE ZACH. W Chojnic zlikwidowano plantację konopi indyjskich. Zatrzymano 34 i 26-latka podejrzanych o uprawę, posiadanie i handel narkotykami. W jednym z domów na terenie miasta policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt krzaków konopi w różnej fazie wzrostu, sprzęt służący do ich uprawy oraz gotową do sprzedaży marihuanę i amfetaminę. Łączna ilość zabezpieczonych narkotyków to około pół kilograma.

Podejrzani usłyszeli zarzuty uprawy, wprowadzania do obrotu oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. Decyzją sądu 34-letni mężczyzna trafił do aresztu na najbliższe 2 miesiące, a wobec 26-latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Kryminalni z Chojnic zwalczający przestępczość narkotykową zlikwidowali plantację konopi indyjskich, która znajdowała się w jednym z domów jednorodzinnych na terenie miasta. Policjanci nad sprawą pracowali od dłuższego czasu. W minionym tygodniu funkcjonariusze weszli na jedną z posesji znajdującej się na terenie miasta i tam w specjalnie przystosowanym pomieszczeniu znaleźli uprawiane sadzonki konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu. Policjanci zabezpieczyli około 40 krzaków konopi, blisko 350 gramów gotowego suszu oraz niespełna 80 gramów amfetaminy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonego towaru to ponad 12 tysięcy złotych. Pracując dalej nad sprawą policjanci ustalili kolejne osoby, mające ścisły związek z tą sprawą.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 34 i 26-latkowi zarzutów uprawy konopi oraz wytwarzania i handlu znacznymi ilościami narkotyków. Sąd zdecydował o aresztowaniu 34-letniego chojniczanina na najbliższe 2 miesiące. Wobec pozostałych podejrzanych zostały zastosowane dozory policyjne.

Za uprawę, handel oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *