Na trzeźwo chciał dać policjantom „w łapę”

PRUSZCZ GD. 42-letni motocyklista chciał wręczyć stróżom prawa pieniądze, aby odstąpili od kontroli drogowej – tak twierdzą policjanci. Motocyklista został ukarany mandatem karnym w 500 zł za kierowanie bez wymaganych uprawnień. Usłyszał zarzut wręczenia korzyści majątkowej policjantom aby odstąpili kontroli. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (25 kwietnia br.) o godz. 8.50 na ulicy Grunwaldzkiej w Pruszczu Gd. policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę motocykla yamaha. W trakcie kontroli motocyklista chciał wręczyć stróżom prawa pieniądze aby zaniechali kontroli. Nie reagował na uwagi stróżów prawa, że popełnia przestępstwo. 42-letni pruszczanin został zatrzymany i przewieziony do komendy w Pruszczu Gd. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że jest trzeźwy. Po sprawdzeniu danych motocyklisty w policyjnych systemach informatycznych policjanci otrzymali informację, że nie ma uprawnień do kierowania.

Policjanci za popełnione wykroczenie ukarali motocyklistę mandatem karnym w wysokości 500 zł. 42-latek usłyszał zarzut wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu aby odstąpił od czynności prawnych. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *