Na spacerze znalazł półtonową bombę lotniczą. Zakopana II wojna światowa

bomba przechlewo

CZŁUCHÓW. Mieszkaniec Przechlewa w pobliżu mostu na drodze Przechlewo – Koczała znalazł niewybuch z czasów wojny. Natychmiast zabezpieczono znalezisko do czasu przyjazdu saperów. Żołnierze potwierdzili, że niewybuch, to ważącą około 500 kg bomba lotnicza z okresu II wojny światowej.

W poniedziałek wieczorem do komendy w Człuchowie zadzwonił mieszkaniec Przechlewa, który spacerując przy moście na rzece Brdzie zauważył świeżo odkopaną ziemię, kiedy podszedł bliżej zauważył duży cylindryczny przedmiot przypominający dużą bombę lotniczą. Natychmiast na miejsce zostali wysłani policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce znalezienia przedmiotu, poinformowali również saperów z jednostki wojskowej w Złocieńcu.

Funkcjonariusze ustalili, że prawdopodobnie ktoś w tym miejscu chodził z wykrywaczem metalu i po zorientowaniu się, że trafił na niewybuch i go nie informując o tym służb. Na drugi dzień o godz. 11 na miejsce przyjechali żołnierze, którzy przystąpili do wyciągania niewybuchu z ziemi. Na szczęście w pobliżu nikt nie mieszka, nie było konieczności ewakuowania ludności.

Wstępnie potwierdzono, że jest to duża, ważąca w granicach 500 kg bomba lotnicza z okresu II wojny światowej. Podczas wyciągania niewybuchu droga z Przechlewa do Koczały na odcinku 3 km była zamknięta. Jeszcze w tym samym dniu bomba miała zostać zdetonowana na poligonie w Drawsku Pomorskim.

Policjanci apelują aby w przypadku znalezieniu niewybuchów: bomb, pocisków, granatów, albo przedmiotów je przypominających, natychmiast powiadomić Policję. (KWP Gdańsk)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *