Muzyczna Draka dla Alicji. Nie poddaje się, liczy na cud

plakat_koncert_big b

GDAŃSK. – Nie poddam się, mam dla kogo żyć: mam 3-letnie dziecko, męża, wspaniałe przyjaciółki, rodzinę -€“ mówi Alicja. -€“ Ne mam zamiaru użalać się nad sobą i rozczulać. Tysiące osób choruje, wielu spotkałam w szpitalach. Sporo z nich się nie poddaje. Ja również nie zamierzam, liczę na cud. 

Każdego dnia widujemy liczne tragedie, które dzieją się gdzieś obok nas. Jedna z nich spotkała naszą koleżankę, Alicję Oleńską – wspólnie możemy jej pomóc! W imieniu pracowników Urzędu Marszałkowskiego, a także wszystkich znajomych, przyjaciół i rodziny, prosimy o wsparcie dla naszej koleżanki, chorej na mięsaka.  Fundacja „Draka o Mięsaka”, organizuje koncert charytatywny pod nazwą „Muzyczna Draka”, który odbędzie się 25 stycznia o godz. 18.00, w AK PG Kwadratowa, przy ul. Siedlicka 4 w Gdańsku. Wstęp 10 zł.

Alicja Oleńska ma 28 lat, mieszka w Gdańsku razem z mężem i trzyletnią córeczką Kają. W lutym 2013 roku u Alicji Oleńskiej zdiagnozowano nowotwór złośliwy – mięsaka lewego uda z licznymi przerzutami do płuc i serca. Ala przebyła 18 cykli ciężkiej chemioterapii, a obecnie NFZ proponuje już tylko „chemię tabletkową”, która działa powoli, jej efekty są różne, a ryzyko, że wystąpi destrukcyjne obciążenie serca jest bardzo duże. Szansą na wzmocnienie organizmu oraz stabilizację choroby jest kosztowna terapia witaminą B17, którą można przeprowadzić w Niemczech.

Pięciodniowa kuracja metaboliczna Letrilem (wit. B17) to terapia, która nie wymaga hospitalizacji. Pacjent przychodzi 3 razy dziennie i zostają mu podane dożylnie wszelkie suplementy. Kolejny etap leczenia odbywa się w domu. Kuracja w tak intensywnym stadium trwa około 6-miesięcy. Całkowity koszt leczenia, razem z kosztem dojazdu, pobytu oraz kuracji po terapii, wynosi ok. 30 000 zł.  W okresie świątecznym w Urzędzie Marszałkowskim wystawiliśmy specjalne puszki, które były dostępne w  każdym sekretariacie. Łącznie uzbieraliśmy dla Alicji 7500 zł!

– Po pierwsze, nie poddam się, mam dla kogo żyć: mam 3-letnie dziecko, męża, wspaniałe przyjaciółki, rodzinę -€“ mówi Alicja. -€“ Po drugie, nie mam zamiaru użalać się nad sobą i rozczulać. Tysiące osób choruje, wielu spotkałam w szpitalach. Sporo z nich się nie poddaje. Ja również nie zamierzam, liczę na cud.

Całkowity dochód ze sprzedaży biletów oraz z licznych aukcji, które zaplanowano podczas wydarzenia, zostaną przekazane na wsparcie dla Alicji. Każda forma wsparcia jest ważna!

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani współpracą, zapraszamy do kontaktu z Fundacją: drakaomiesaka@gmail.com lub Aleksandra Sarota -€“ Prezes Zarządu Fundacji, kom. +48 512 201 192.

Strona internetowa Fundacji: www.draka.org.pl

Więcej informacji na temat Fundacji i akcji www.facebook.com/drakaomiesaka

Facebook Alicji Oleńskiej www.facebook.com/alicja.olenska.9

KONTO BANKOWE: Wpłat prosimy dokonywać na konto bankowe PKO BP SA: 74 1020 1811 0000 0802 0261 5326, w tytule „Dla Alicji Oleńskiej”.

 Małgorzata Pisarewicz

rzecznik prasowy

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *