Miał na parkingu pilnować samochody, jedno auto sobie „upatrzył”

GDAŃSK. 19-latek zamiast ochraniać centrum handlowe, ukradł citroena zaparkowanego przed tym centrum. Tylko kilkunastu godzin potrzebowali kryminalni z Przymorza, by ustalić i zatrzymać sprawcę kradzieży auta oraz odzyskać skradzionego citroena. Za popełnione przestępstwo mężczyzna usłyszał zarzut. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek późnym wieczorem policjanci z Przymorza zostali powiadomieni o kradzieży citroena. Poszkodowana gdańszczanka poinformowała, że samochód zaparkowany był przed centrum handlowym. Dodała, że oprócz samochodu, zniknęły jej także kluczyki od auta. Straty wyceniono na 8 tys. zł.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z komisariatu, którzy bardzo szybko ustalili  tożsamość sprawcy. Dzień później 19-letni pracownik ochrony tego centrum handlowego został zatrzymany. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna najpierw zabrał kluczyki od auta, a potem ukradł citroena.

Policjanci odzyskali skradzione auto i zwrócili je właścicielce, a zatrzymany 19-latek wczoraj usłyszał zarzut za popełnione przestępstwo. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *