Marsz dla Jezusa w Gdańsku

Marsz_dla_Jezusa2

W sobotę o godz. 14:00, z placu przy Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim, wyruszy pokojowy Marsz dla Jezusa. Na jego trasie organizatorzy zaplanowali kilka postojów, podczas których zabiorą głos przedstawiciele zaangażowanych w pochód kościołów. Stacją końcową marszu będzie ul. Długi Targ, gdzie pod Zieloną Bramą  odbędzie się uroczysty koncert zwieńczający trójmiejski Tydzień Jezusa.

Sobotni marsz jest niewątpliwe headlinerem Tygodnia Jezusa. Wezmą w nim udział  chrześcijanie różnych denominacji, by wspólnie zamanifestować wiarę w swojego Zbawiciela. Zdaniem organizatorów pochód ma zwrócić uwagę lokalnej społeczności na potrzebę opowiedzenia się za chrześcijańskimi wartościami, które w dobie moralnego relatywizmu są bagatelizowane, podważane i często wyśmiewane przez liberalnych liderów opinii.

– Chcemy pokazać, że życie według moralności chrześcijańskiej wiąże się z radością, pokojem i miłością – twierdzi przewodniczący komitetu organizacyjnego Jerzy Przeradowski.

Na trasie marszu obędą się krótkie prelekcje, modlitwy o mieszkańców i władze Trójmiasta oraz śpiewy i tańce. Jak twierdzi pastor Artur Pawłowski, impreza będzie miała pozytywny i radosny charakter. Mimo to, głoszone przez niego  przesłanie nie należy do umiarkowanych.

– Lewicowe elity chciałby wyeliminować nas ze sfery publicznej, pozbawić głosu, zepchnąć do domów i kościołów. Ich celem jest stygmatyzacja chrześcijan, jako zacofanych homofobów uniemożliwiających osiągnięcie opacznie rozumianego postępu. My jednak nie zamierzamy ustąpić. Kochamy Boga i ludzi, więc będziemy stać na straży biblijnych wartości – zapewnia duchowny.

Marsz zakończy się o godz. 17:00 koncertem znanego z zespołu Sixteen Grzegorza Kloca. Artysta od lat gra muzykę chrześcijańską w swoich utworach łącząc pop, rock i praise & worship.

Adwokat ulicy

Artur Pawłowski jest specjalnym gościem Festiwalu Tydzień Jezusa. Na co dzień pracuje w założonej przez siebie służbie misyjnej Street Church, która wydaje osobom bezdomny na ulicach kanadyjskiego miasta Calgary 200 000 posiłków rocznie. Ma ona również charakter ewangelizacyjny i dociera z dobrą nowiną do najciemniejszych zakątków miasta. Za swoją działalność Artur Pawłowski był wielokrotnie aresztowany i pozywany przez władze miasta, jednak wygrał w sądzie każdą sprawę powołując się na konstytucję. Jest on częstym gościem kanadyjskich stacji telewizyjnych. Wypowiada się na temat problemów społecznych i wolności słowa. Artur Pawłowski organizuje również Marsze dla Jezusa m.in. w Polsce i Kanadzie. W tym roku w Ogólnopolskim Marszu dla Jezusa w Warszawie wspólnie z przedstawicielami największych kościołów chrześcijańskich wzięło udział prawie 5 000 osób.

Trasa Marszu dla Jezusa

Okopowa, Armii Krajowej, 3 Maja, Hucisko, Wały Jagiellońskie, Podwale Grodzkie, Wały Piastowskie, Pomnik Poległych Stoczniowców/Doki, Łagiewniki, Wałowa, Aksamitna, Łagiewniki, Jana Heweliusza, Rajska, Wielkie Młyny, Podmłyńska, Pańska, Węglarska, Kołodziejska, Tkacka, Długa, Długi Targ i zakończenie przed Bramą Zieloną, gdzie rozpocznie się finalne spotkanie.

mdjTrasa_marszu_Gdańsk

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *