Marek Kasicki został wiceprezesem Energi

Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwałę o powołaniu z dniem 10 lutego 2020 r. w skład Zarządu VI kadencji Energi SA Marka Kasickiego, powierzając mu funkcję wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych.

Marek Kasicki jest związany z Grupą Energa od blisko 4 lat, od marca 2016 roku pełnił funkcję wiceprezesa Energi Operatora ds. Finansowych. Jest absolwentem Politechniki Gdańskiej.

Zastąpił na stanowisku wiceprezes Zarządu ds. Finansowych Jacka Kościelniaka, który został decyzją Rady Nadzorczej odwołany (bez podania przyczyn).

Niedawno Rada Nadzorcza, w wyniku konkursu, powołała na stanowisko prezesa Zarządu Jacka Golińskiego, a na nowe stanowisko wiceprezesa Zarządu ds. Komunikacji została powołana Adrianna Sikorska.

Skład Zarządu Energi SA:

  • Jacek Goliński – prezes Zarządu
  • Marek Kasicki – wiceprezes Zarządu ds. Finansowych
  • Adrianna Sikorska – wiceprezes Zarządu ds. Komunikacji
  • Grzegorz Ksepko – wiceprezes Zarządu ds. Korporacyjnych
  • Dominik Wadecki – wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych

MAREK KASICKI. Absolwent Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej (1995), Francusko-Polskich Podyplomowych Studiów Bankowości i Finansów (1995), Podyplomowych Studiów Podatkowych (2001), Podyplomowych Studiów Menedżerskich – Executive MBA (2010) organizowanych przez Gdańską Fundację Kształcenia Menadżerów i Rotterdam School of Management Erasmus University.

Karierę zawodową rozpoczął w 1995 r. – najpierw w Dziale Finansowym Danone Polska Sp. z o.o., a następnie w Departamencie Analiz Przedsiębiorstw w banku Credit du Nord we Francji.

W 1996 r. rozpoczął pracę w Agencji Rozwoju Pomorza SA (ARP SA) – początkowo jako specjalista ds. inwestycji, później jako dyrektor finansowy – prokurent. W 2007 r. objął tu stanowisko wiceprezesa zarządu ARP ds. finansowych. W ramach pracy w Agencji zajmował się restrukturyzacją przedsiębiorstw państwowych, m.in. organizował finansowanie ich działalności, przygotowywał oraz wdrażał programy efektywnościowe i naprawcze, systemy budżetowania i controlingu.

W latach 2009-2016 kierował Funduszem Kapitałowym ARP SA, w ramach którego realizowano inwestycje w innowacyjne projekty (start-upy). Równocześnie, w latach 2000–2007, pracował na stanowisku dyrektora finansowego, wiceprezesa, prezesa zarządu w Grupie Zarządzającej Pomerania SA. Prowadził tam projekty inwestycyjne w obszarze nieruchomości komercyjnych.

Od marca 2016 r. jako wiceprezes Zarządu Energi Operatora SA odpowiadał za Pion Finansów i Regulacji oraz Pion Usług Dystrybucyjnych. W obszarze Pionu Finansów i Regulacji nadzorował budżetowanie i kontroling działalności spółki, jak i całej Linii Biznesowej Dystrybucja Energi SA. Zarządzał płynnością finansową spółki we współpracy z Energą SA. Nadzorował organizowanie i monitorowanie finansowania działalności operacyjnej oraz inwestycyjnej z instytucji finansowych, w tym Europejskiego Banku Inwestycyjnego i Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, a także politykę regulacyjną, w tym ustalanie wszystkich elementów przychodu regulowanego OSD. W ramach Pionu Usług Dystrybucyjnych nadzorował obszar pomiarów, spraw związanych z obsługą odbiorców oraz obszar rozliczeń z odbiorcami i rynkiem bilansującym.

Był członkiem rad nadzorczych: Mikrostyk SA, MODE SA, Pomorskiego Regionalnego Funduszu Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o., INVENO Sp. z o.o., i-Find.pl Sp. z o.o., iTrends Sp. z o.o.

Odbył szkolenia z zakresu MSR, fuzji i przejęć korporacyjnych. Posiada państwowy dyplom dla Kandydatów na Członków Rad Nadzorczych w Spółkach Skarbu Państwa.

(D,)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *