Manifestacja antyrządowa – transparenty, gwizdki, petycja

GDAŃSK. W sobotę planowana jest w centrum Gdańska manifestacja pod hasłem „Odzyskajmy Polskę”.

Jednym z celów manifestacji jest zwrócenie uwagi na problem przejrzystości wyborów w Polsce. Uczciwe wybory to uczciwe państwo – przekonują organizatorzy manifestacji, zachęcanej do udziału w sobotnim wydarzeniu.

Protest organizuje Prawo i Sprawiedliwość Okręgu Gdańskiego wraz z wieloma organizacjami opozycyjnymi.

Demonstracja odbędzie się w sobotę, 14 marca 2015 r. w Gdańsku. Przed marszem, o godz. 12 w Bazylice św. Brygidy – kościele środowisk solidarnościowych – odprawiona zostanie msza święta za Ojczyznę. Następnie ulicami Gdańska planowany jest przemarsz pod siedzibę Wojewody Pomorskiego oraz Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego. Tam organizatorzy protestu chcą złożyć petycję do władz.

– W sobotnie popołudnie pokażmy, że nie zgadzamy się na takie traktowanie społeczeństwa, z jakim mieliśmy do czynienia podczas ostatnich wyborów samorządowych – zachęcają organizatorzy protestu. – Chcemy wyrazić, że uczciwość jest potrzebna, aby Polacy odzyskali zaufanie do swojego państwa. Nam Polakom potrzeba: godziwej pracy, zmian w służbie zdrowia, dbałości o Polską rodzinę, bezpieczeństwa i dialogu. Dlatego spotkajmy się w najbliższą sobotę! Weźmy ze sobą transparenty, gwizdki i pokażmy, że zależy nam na naszej Ojczyźnie. (solidarnosc.gda.pl)

uw1

Fot. P. Glanert (solidarnosc.gda)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *