Lodołamaczem po wodach Martwej Wisły – gwałtowne manewry na „bani”

GDAŃSK. Zatrzymano nietrzeźwego sternika. 57-letni gdańszczanin pływał lodołamaczem po wodach Martwej Wisły mając w wydychanym powietrzu 2 promile alkoholu. Usłyszy on zarzut kierowania  w ruchu wodnym w stanie nietrzeźwym. Za to przestępstwo sprawcy grozi do dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj przed południem policjanci z referatu wodnego gdańskiej komendy zauważyli, że na wodach Martwej Wisły pływa ok. 30-metrowy lodołamacz i wykonuje gwałtowne manewry. Fale, które powodował, zalewały stojących na nabrzeżu wędkarzy.

Funkcjonariusze postanowili skontrolować sternika tego statku.

Ten jednak nie reagował na wydawane przez nich sygnały dźwiękowe i błyskowe oraz komunikaty przez megafon, i płynął dalej. Następnie policjanci podpłynęli łodzią do lodołamacza i weszli na jego pokład.

Za sterami statku stał 57-letni gdańszczanin, od którego funkcjonariusze wyczuli alkohol. Badanie wykazało, że ma on 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz patent sternika.

W najbliższym czasie policjanci przedstawią 57-latkowi zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w ruchu wodnym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *