Lean Management – nadzwyczajne efekty w jakości, kosztach i wydajności

Jakub Marczak, trener Lean Management, wykladowca WSAiB

Jakub Marczak, trener Lean Management, wykładowca WSAiB

Studia podyplomowe Lean Management – skuteczne zarządzanie procesami produkcji. Uczelnia im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni zaprasza na nowy kierunek studiów podyplomowych – Lean Management. Studia dostarczają  praktycznych umiejętności i nowoczesnej wiedzy na temat redukowania zbędnych elementów w procesach produkcji oraz świadczenia usług.

System Lean Management opracowała firma Toyota, która korzysta z niego do dzisiaj. Jej śladem poszły także inne światowe  marki. Nowoczesne strategie zarządzania procesami produkcji i świadczenia usług coraz część wykorzystywane są również w Polsce, stąd duże zainteresowanie rynku pracy specjalistami z zakresu wdrażania Lean Management.

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni jest jedyną uczelnią na Pomorzu oferującą studia podyplomowe na kierunku Lean Management. Nauka trwa 2 semestry, w trakcie których słuchacze uczestniczą wyłącznie w zajęciach praktycznych. Przyjmują one formę case studies, wizyt studyjnych w halach produkcyjnych, a ich zwieńczeniem jest przygotowanie własnej strategii Lean.

– Lean nie jest taktyką produkcyjną lub programem redukcji kosztów – tłumaczy Jakub Marczak, trener, przedstawiciel partnera merytorycznego studiów. – Jest to strategia zarządzania, którą można stosować do każdej organizacji – ponieważ Lean usprawnia procesy. Każda organizacja bez wyjątku składa się z szeregu różnych procesów i zestawów działań, które dostarczają klientowi określoną wartość. Podstawową Lean jest określenie wartości danego procesu poprzez odróżnienie w nim kroków, które przynoszą wartość dla klienta, od tych które jej nie generują i są marnotrawstwem.

– Kiedy Lean Management stosuje się zgodnie z metodyką i w całej organizacji, możemy osiągnąć nadzwyczajne efekty w jakości, kosztach i wydajności – dodaje Jakub Marczak. – Osoby wdrażające rozwiązania Lean w firmach i organizacjach są cennymi specjalistami na rynku pracy.

Obecnie trwa rekrutacja na studia podyplomowe Lean Management. Zajęcia rozpoczną się w październiku 2014 r. Więcej informacji znaleźć można na stronie  http://bit.ly/1og9AaX lub kontaktując się bezpośrednio: Dział Studiów Podyplomowych Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, ul. Kielecka 7 (p. 134, piętro I), tel. 58 660 74 28.

(ap)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *