Kosztowna gościna przypadkowej krewnej

MALBORK. Podstępnie okradła 73-letnią mieszkankę Malborka. Podając się za daleką krewną ukradła z mieszkania starszej kobiety kilkaset złotych. Policjanci apelują o rozwagę w kontaktach z nieznajomymi. Nie wpuszczajmy osób, których nie znamy do mieszkania, nie przekazujmy im pieniędzy. Każdą próbę oszustwa zgłaszajmy na Policję.

Policjanci z Malborka poszukują oszustki, która we wtorek (20 lutego br.) w godzinach 16.00-17.00 w dzielnicy Śródmieście okradła 73-letnią mieszkankę Malborka. Jak ustalili funkcjonariusze, do starszej kobiety podeszła nieznajoma osoba. Rozmowę prowadziła w taki sposób, aby oszukiwana uwierzyła, że rozmawia z kimś ze swojej rodziny.

Starsza kobieta zaprosiła oszustkę do mieszkania, która wykorzystując nieuwagę 73-latki ukradła kilkaset złotych. Pokrzywdzona zapamiętała, że oszustka była ubrana w czarny płaszcz i czarne buty na koturnie. Miała około 40 lat, 160 centymetrów wzrostu, była krępej budowy ciała, miała włosy koloru blond do ramion.

Policja apeluje w szczególności do starszych osób, aby były mniej ufne i o każdym takim zdarzeniu informowały Policję. Prosimy także, aby uprzedzić starsze osoby w rodzinie żeby w celu sprawdzenia rozmówcy zadzwoniły do rodziny i upewniły się, czy rzeczywiście rozmawiają z wnukiem, kuzynką lub innym członkiem rodziny. (KWP Gdańsk)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *