Kosił trawę przy drodze, został śmiertelnie potrącony

GDYNIA. Do śmiertelnego potrącenia 53 – letniego mężczyzny, który pracował przy porządkowaniu ulicy po wykaszaniu trawy doszło w Gdyni. Pieszy, który znajdował się na jezdni został uderzony przez osobowego mercedesa, kierowanego przez 39 – letniego mieszkańca Rumi. Pracownik poniósł śmierć na miejscu. 

Informacja dotycząca śmiertelnego wypadku na Drodze Gdyńskiej dotarła do dyżurnego gdyńskiej komendy około godziny 12.00. Natychmiast do działań przystąpili policjanci z drogówki, którzy wstępnie zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz zorganizowali alternatywny objazd częściowo zablokowanej ulicy. Grupa dochodzeniowo – śledcza wspólnie z prokuratorem i biegłym lekarzem zajęła się ustaleniem okoliczności i przyczyn wypadku. Śmierć na miejscu poniósł pieszy. 53 – letni mieszkaniec Gdyni porządkował pobocza Drogi Gdyńskiej po wykaszaniu trawy, w miejscu zdarzenia przechodził przez czteropasmową jezdnię. 39 – letni kierowca mercedesa nadjeżdżający z kierunku centrum Gdyni potrącił pracownika, powodując śmiertelne obrażenia. Policjanci zatrzymali kierowcy samochodu prawo jazdy, auto będzie zbadane przez biegłego. W ustaleniu szczegółowych okoliczności wypadku pomogą zeznania świadków, których funkcjonariusze ustalili podczas pracy na miejscu zdarzenia, niewykluczone, że pomocny będzie też wizyjny monitoring Drogi Gdyńskiej.

Apelujemy o szczególną ostrożność w ruchu drogowym. Dbając o własne bezpieczeństwo pamiętajmy też o innych użytkownikach dróg, bądźmy odpowiedzialni za zdrowie i życie wszystkich zmotoryzowanych i pieszych. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *