Kopacz: Zmiany muszą być wprowadzone. Nawet mimo protestów

W MEDIACH. Sytuacja w Kompanii Węglowej jest tak zła, że nie można było dłużej czekać – powiedziała premier Ewa Kopacz w rozmowie z „Polityką”. – Zmiany muszą być wprowadzone. Nawet mimo protestów. I nie mają na to wpływu interesy polityczne samej Platformy Obywatelskiej. – Każdy ma też swój krzyż do dźwigania, kiedy zostaje premierem – powiedział Donald Tusk.

Premier, przewodnicząca Platformy Obywatelskiej, Ewa Kopacz:

Platforma Obywatelska ma najlepszą ofertę dla wyborców – i dla Polski. Bo – jak ocenia przewodnicząca PO – jest jedynym ugrupowaniem, które może zagwarantować, że dystans między nami a Zachodem szybko się zmniejszał.

„Abyśmy czuli się silni i bezpieczni. Platforma gwarantuje też spokój między innymi przez racjonalne działanie, czego w żadnym przypadku nie daje PiS. Dlatego, choć cały czas staram się obniżyć stan emocjonalnego napięcia, by przeciwdziałać podziałom opartym na wrogości, to moim głównym celem jest zatrzymanie PiS w drodze do władzy”. (źródło: Polityka)

Donald Tusk, b. premier, b. przewodniczący PO:

Odpowiedzialność za sytuację w Polsce spoczywa na wszystkich poprzednich premierach.

Każdy ma też swój krzyż do dźwigania, kiedy zostaje premierem. Jeden rząd musi się zająć emeryturami, inny rząd musi się zająć jakimiś innymi trudnymi decyzjami. Na barki pani premier Kopacz spadło sfinalizowanie bardzo trudnych już wcześniej rozmów ze związkami zawodowymi. (źródło: tvn24)

Stefan Niesiołowski, poseł PO:

Myślałem, że pani premier nie pojedzie po tym popisie chamstwa i agresji ze strony związkowców, tych różnych działaczy po tych krzykach, że cały rząd trzeba rozwiązać, po wrzaskach „złodzieje”. (…)

Nagle objawili się niesłychanie wrażliwi, pełni subtelności hrabiowie. Hrabiowie, którzy się obrazili. Z czym premier Ewa Kopacz jedzie do tych wytwornych arystokratów, niezwykle czułych na formę? Mam nadzieję, że w najmniejszym stopniu nie wycofa się z programu ratowania górnictwa. (źródło: tvpinfo)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *