Konkurs dla dziennikarzy regionalnych TVP

Pierwsza edycja konkursu odbyła się w ubiegłym roku.  Jego ideą jest pokazywanie ważnych wydarzeń historycznych w kontekście regionalnym, przybliżenie mniej znanych bohaterów, ukazanie bogactwa lokalnych inicjatyw, jakie są podejmowane w związku z jubileuszem odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej.

W wyniku zeszłorocznego naboru powstało 19 filmów dokumentalnych i reportaży, dotyczących 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, które emitowane są od listopada na antenie TVP Historia. – W większości są to bardzo udane produkcje, sam konkurs stał się także przyczynkiem do wielu ciekawych pomysłów, kwerend, poszukiwań. Liczę, że na ich podstawie otrzymamy jeszcze ciekawsze scenariusze, a w efekcie dobre filmy. Postanowiliśmy w tym roku poszerzyć zakres tematyczny o 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, co pomoże w realizacji projektów, nad którymi w tej chwili już toczą się prace – mówi Piotr Legutko, dyrektor TVP Historia, przewodniczący Komisji Kwalifikacyjnej ds. oceny zgłoszonych do naboru projektów. Projekty oceniać będzie komisja w skład, której wchodzą także: Jan Tarczyński, dyrektor Centralnej Biblioteki Wojskowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Magdalena Merta oraz Stanisław Królak kierownik redakcji Dokumentu Historycznego TVP Historia.

Nabór dotyczy zarówno audycji cyklicznych, o czasie emisji jednego odcinka do 25 minut, filmów dokumentalnych o czasie emisji 25 lub 50 minut, jak i reportaży o czasie emisji do 25 minut. Projekty należy składać do 14 marca 2019 r. w formie pisemnej na adres: Telewizja Polska S.A., ul. J. P. Woronicza 17, 00-999 Warszawa, TVP Historia, blok D, pokój nr 405, lub elektronicznie na adres: historia@tvp.pl.

Organizator poinformuje o zakończeniu i rozstrzygnięciu konkursu po zatwierdzeniu jego wyników przez Zarząd TVP S.A w terminie do 100 dni od daty ogłoszenia naboru na stronach internetowych organizatora: www.historia.tvp.pl i www.tvp.pl, tam też dostępne są także regulamin oraz formularz.

(Źródło: TVP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *