Kolizja trzech jednośladów, nie żyje rowerzysta

LĘBORK. WYPADEK NA KRAJOWEJ SZÓSTCE, NIE ŻYJE ROWERZYSTA. Policjanci z Lęborka wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 6. W miejscowości Leśnice kierujący motocyklem zderzył się z dwojgiem rowerzystów. Do szpitala trafił 74-letni mężczyzna i 73-letnia kobieta. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy na jednośladach.

W środę około godz. 15 w Leśnicach (gmina Nowa Wieś Lęborska) doszło do wypadku drogowego, w którym uczestniczyło troje kierujących jednośladami. Dwoje rowerzystów i motocyklista. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci wraz z technikiem kryminalistyki. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny, przesłuchali świadków a policyjny technik sporządził dokumentację fotograficzną.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 43-letni motocyklista jadący drogą krajową nr 6 w kierunku Lęborka wykonał manewr omijania rowerzystów znajdujących się na jezdni i wtedy najprawdopodobniej doszło do wypadku. 74- letni mężczyzna, z poważnym urazem głowy został przetransportowany szpitala, gdzie zmarł na skutek odniesionych obrażeń. Rowerzystka z odniesionymi ranami została przewieziona do szpitala w Lęborku. Motocyklista odniósł lekkie obrażenia.

Policja apeluje do kierowców, aby dostosowali technikę oraz prędkość jazdy do warunków atmosferycznych. Pamiętajmy również o elementach odblaskowych, które nawet w słoneczny dzień poprawiają widoczność uczestnika ruchu.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *