Kolej na Niedźwiednik – przejazd drezyną po nowym torowisku

PKMniedzwiednik_2 sm

GDAŃSK. Dzień Otwarty na budowie PKM. Ostatni z cyklu Dni Otwartych na budowie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 września 2014 r., w okolicach budowanego przystanku PKM Gdańsk-Niedźwiednik, przy ul. Słowackiego. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich sympatyków PKM mnóstwo atrakcji. Wśród nich m.in. możliwość przejazdu drezyną – po raz pierwszy po torach nowobudowanej linii kolejowej.

Festyn PKM na Niedźwiedniku odbędzie się w sobotę w godz. 10.00-14.00.

– Na gości, którzy odwiedzą w tym czasie tereny PKM czeka wiele atrakcji, m.in. biorąc udział w licznych konkursach będzie można wygrać unikatowy bilet na przejazd drezynami, które co 15 min. odjeżdżać będą z przystanku PKM Gdańsk-Niedźwiednik do nowego Mostku Weisera i z powrotem. Jednorazowo do dwóch złączonych z sobą drezyn wejdzie 20 osób, zatem z atrakcji tej skorzystać będzie mogło aż 320… pierwszych pasażerów PKM – powiedział Tomasz Konopacki, rzecznik prasowy PKM. – Dzień Otwarty PKM swoją obecnością zaszczyci specjalny gość – Paweł Huelle, znany gdański pisarz, autor powieści „Weiser Dawidek”, której fabuła częściowo rozgrywa się w okolicach nieistniejącej już Kolei Kokoszkowskiej. Artysta osobiście wręczy nagrody laureatom specjalnego konkursu dedykowanego „Weiserowi Dawidkowi”, który zostanie rozegrany podczas imprezy PKM.

Każdy, kto przybędzie na nadchodzący festyn, będzie mógł wcielić się w rolę maszynisty elektrycznego zespołu trakcyjnego, korzystając z niezwykłego symulatora MaSzyna. Ponadto technik obsługujący MaSzynę przybliży wszystkim zainteresowanym, jak działa symulator i jakie są jego możliwości. Wśród pozostałych przygotowanych przez Pomorską Kolej Metropolitalną niespodzianek dla najmłodszych będą m.in.: pokaz zawodników Parkour i Freerun, warsztaty z puszczania latawców oraz konkursy plastyczne, sprawnościowe i językowe. Coś dla siebie znajdą również wielbiciele mody, którzy będą mogli zaprojektować strój nowoczesnego pracownika kolei, ze specjalnie przygotowanych materiałów i dodatków krawieckich.

Przypominamy, że trzeci z cyklu Dni Otwartych na budowie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej to ostatnia okazja, by zdobyć wagonik udekorowany tabliczką „Niedźwiednik”, będący zwieńczeniem malowniczej, drewnianej kolejki PKM. Wszyscy ci, którzy zdobyli wcześniej naszą lokomotywę oraz wagonik „Strzyża”, muszą jedynie zjawić się z nią na terenie festynu – w puncie informacyjnym PKM, gdzie otrzymają ostatni wagonik do kompletu.

UWAGA!
Przypominamy wszystkim, że nasz impreza odbywać się będzie w bezpośrednim sąsiedztwie oraz na terenie prowadzonej wciąż budowy, gdzie nie ma żadnej możliwości zaparkowania auta. Dlatego też osoby, które przybędą na Dzień Otwarty PKM samochodem, muszą liczyć się z trudnościami związanymi z parkowaniem. W związku z tym PKM zachęca wszystkich, aby na festyn przybyć środkami transportu miejskiego. Informujemy, że w okolice miejsca imprezy kursują autobusy linii 110, 116, 126, 136, 142, 157, 183, 210 oraz 227.
Prosimy również o dostosowanie ubioru, w tym zwłaszcza obuwia, do panujących na terenie budowy PKM warunków terenowych.

PKMniedzwiednik_1 sm PKMmapaNIEDZWIEDNIK_130914 sm PKMbiletyDREZYNA sm

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *