Kołakowska: Ulokowaliśmy uczciwych ludzi w komisjach wyborczych

POMORZE. Społeczni kontrolerzy wyborów parlamentarnych będą patrzeć na ręce członków komisji wyborczych na Pomorzu. W Trójmieście oraz powiatach woj. pomorskiego utworzono Ruchu Kontroli Wyborów.
RKW jest inicjatywą obywatelską, działa w całym kraju. Inicjatorzy Ruchu i członkowie mówią wprost, że nie mają zaufania do systemu wyborczego i chcą przypilnować wybory parlamentarne – w komisjach, także przy liczeniu głosów
Kolakowska GODNOSC-DSC_25281
Anna Kołakowska, liderka Ruchu Kontroli Wyborów w Gdańsku (w rozmowie z reporterem „Dziennika Bałtyckiego”):
Ulokowaliśmy uczciwych ludzi, których znamy między innymi z zaangażowania patriotycznego, właściwie we wszystkich komisjach. Nie miałam problemu, żeby zebrać ponad 200 takich osób w samym tylko Gdańsku.
Wśród członków komisji wyborczych jest też wielu przedstawicieli PiS, którym „zależy na uczciwym przebiegu wyborów”.  Już w nocy 25 października będziemy dostawać wyniki bezpośrednio od członków komisji. Rano 26 października będziemy mieć z kolei kopie protokołów wszystkich komisji z Gdańska.
RKW ma już bowiem swoich koordynatorów nie tylko w Trójmieście, ale i w powiatach: kartuskim, malborskim, starogardzkim, sztumskim, puckim, wejherowskim, lęborskim czy w Słupsku. (źródło: dziennikbaltycki.pl)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *