Kociewski poseł Neumann: „rzygam tym Tczewem”

MEDIA/ TVP Info opublikowała nagranie rozmowy posła Slawomira Neumanna z lokalnymi działaczami PO z Tczewa,  w której wulgarnie odnosi się do Tczewa (m. in. mówi: „bo tam są same p…by, naprawdę…”). Oburzeni są mieszkańcy Tczewa. Radni Prawa i Sprawiedliwości pytają działaczy PO z Tczewa, czy nie jest szczytem hipokryzji promowanie Neumanna na plakatach wyborczych z jego wizeunkiem w mieście, które w skandaliczny sposób obraża. Poseł z Tczewa Kazimierz Smoliński podkreślił, że te wypowiedzi dyskwalifikują prominentnego polityka Pltaformy. 

Wypowiedź posła Neumanna pochodzi z rozmowa, która miała miejsce podczas spotkaniu działaczy Platformy, Nagrałą ją jeden z uczestników – działacz Platformy Obywatelskiej.

Były poseł PO Norbert Wojnarowski skomentował: To nie jest polityka, to jest rynsztok…

Były prominentny działacz PO, Jacek Protasiewicz powiedział, że Schetyna i Neumann to „gang Olsena”…

Sławomir Neumann z Kociewia, był kiedyś samorządowcem starogardzkim

Lider pomorskich struktur PO, szef Klubu Parlamentego tej partii, poseł z Kociewia w wulgarny sposób wypowiada się na temat sytuacji w Tczewie. Rozmowa dotyczy m.in. ewentualnych zarzutów prokuratorskich dla związanych z PO prezydentów miast. Neumann w rozmowie deklaruje, że „stanie murem” za wszystkimi, którzy mają problem z prawem, warunkiem jest jednak członkostwo w Platformie. Pada stwierdzenie, że będę cię bronił jak… niepodległości.

Na nagraniach Neumann w wulgarny sposób odnosi się do Tczewa – miejscowości wchodzącej w skład okręgu, z którego był wybrany i obecnie startuje do Sejmu.

 Powiedział poseł Neumann (jego słowa z nagrania): Rzygam tym Tczewem. Słowo honoru ci daję, rzygam Tczewem (…) Dlatego, mówiąc szczerze, nie chcę zajmować się Tczewem, bo tam są same p…by, naprawdę…

Poseł w nagranej rozmowie stwierdził, że pod warunkiem członkostwa w PO – stanie murem za politykami, którzy mają problem z prawem. – Pamiętaj: „jedna zasada jest dla mnie święta, k***a. Naucz się tego, jak będziesz o czymkolwiek rozmawiał. Jak będziesz w Platformie, będę cię bronił, k***a, jak niepodległości. Jak wyjdziesz z Platformy, to masz problem…”

Poseł Smoliński, tczewianin: w jaki sposób prominentny polityk PO traktuje nas?

– Ujawnione nagranie Sławomira Neumanna dyskwalifikują go jako polityka – powiedział na antenie TVP poseł Prawa i Sprawiedliwości z Tczewa, Kazimierz Smoliński. – Słowa, które wypowiadał poseł PO, są kwintesencją ich podejścia do obywateli, wyborców.

– To jest bardzo niebezpieczne podejście – powiedział Smoliński. W jego ocenie postawa polityków PO powoli zaczyna się przebijać w świadomości społecznej. – Absolutnie nie można tolerować, ani akceptować takiego podejścia, że ktoś kto ma postawione zarzuty to tym bardziej może wygrać, bo elektorat antypisowski będzie go popierał – powiedział Smoliński.

Zaapelował do mieszkańców Tczewa. – Proszę państwa, sami słyszycie w jaki sposób prominentny polityk PO traktuje nas – mówił. To, jak podkreślił, sytuacja, która dyskwalifikuje polityka.

Skandaliczne, haniebne słowa

Tczewscy Radni Prawa i Sprawiedliwości zwrócili się do Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej w Tczewie i szefa struktury partyjnej Platformy Obywatelskiej w Tczewie o kategoryczną reakcję i przeproszenie mieszkańców Tczewa.

 Radny Piotr Antczak powiedział: To skandal, haniebne słowa i szczyt hipokryzji polityka Platformy…

W związku z wulgarnymi, obrażającymi mieszkańców Tczewa słowami wypowiedzianymi przez posła Platformy Obywatelskiej, szefa klubu PO-KO Sławomira Neumanna w ujawnionym przez media nagraniu, zwracamy się do współtowarzyszy partyjnych z Platformy Obywatelskiej o kategoryczną reakcję i przeproszenie mieszkańców Tczewa za te skandaliczne, haniebne słowa.

Skandaliczna wypowiedź posła Neumanna o Tczewie i jego mieszkańcach („W Tczewie są same po**by, rzygam Tczewem”) – nagłośniona w mediach – świadczy nie tylko o braku elementarnej kultury, lecz pokazuje, z jaką pogardą polityk wywodzący się z Kociewia traktuje wyborców z naszego okręgu wyborczego, z którego także obecnie startuje do parlamentu. W tym kontekście rodzi się pytanie, czy godzicie się Państwo na promocję tego nieprzyjaznego tczewianom polityka na plakatach wyborczych rozwieszonych w naszym mieście?

Były poseł PO: To nie jest polityka, to jest rynsztok

– Zupełnie nie zaskoczyło mnie to, co słyszałem na taśmach pana Neumanna. Jest on idealnym uczniem Grzegorza Schetyny. (…) – Pan Neumann jest pokłosiem tego stylu [Schetyny], tego języka, tego podejścia do wszystkiego. To nie jest polityka, to jest rynsztok. Odkąd sekretarzem PO został Schetyna, taki język to był standard w partii. (…) Próba posiadania innego zdania, a przecież polityka polega na dialogu, kończyła się właśnie takimi stwierdzeniami w stylu „Jak nie, to cię zniszczymy, wyrzucimy”. To była retoryka strachu i pogardy – powiedział w rozmowie z tvp.info poseł PO dwóch kadencji Norbert Wojnarowski. W 2015 r. w sprzeciwie wobec panujących w partii praktyk zrezygnował z kandydowania z listy PO. 

– To nie była polityka, to był dyktat, to była retoryka nawet nie wojskowa, można powiedzieć wręcz, że przypominała to co widzieliśmy w filmie „Ojciec Chrzestny”, gdzie padały stwierdzenia w stylu „Zniszczymy cię”. Pan Neumann jest idealnym uczniem byłego sekretarza a teraz przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny. To jest ten sam język – powiedział w TVP Norbert Wojnarowski.

Jacek Protasiewicz o „gangu Olsena”

„Szkoda mi Kidawy-Błońskiej Współczuję, że musi bronić słów, które są nie do obrony” – napisał na Twitterze były prominentny działacz PO, Jacek Protasiewicz. Jego zdaniem „gang Olsena” – w tym Schetyna i Neumann – prowadzą PO do „nieuchronnej porażki”.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *