Kamieniem w bawiące się dzieci. Ranny 3-latek

Fot. KPP Starogard Gd.

KOCIEWIE. Zatrzymano 17-latka, który rzucił kamieniem i uszkodził ciało 3-letniego chłopca. Do zdarzenia doszło na zapleczu jednej z posesji w Starogardzie Gd. Trafiony kamieniem chłopiec z obrażeniami głowy został przetransportowany do szpitala.

W niedzielę, 15 października br., ok. godz. 15:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał zgłoszenie dotyczące uszkodzenia ciała 3-letniego dziecka. Do zdarzenia doszło na zapleczu jednej z posesji przy ulicy Kościuszki, gdzie chłopiec bawił się z rówieśnikami.

Jak ustalili interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze, przebywający na sąsiedniej posesji mężczyzna rzucił kamieniem w kierunku bawiących się dzieci. Trafiony w głowę 3-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala, a sprawca uciekł.

Śledczy ustalili jego rysopis oraz personalia. Sprawą zajęli się również miejscowi kryminalni oraz policjanci z patroli, którzy włączyli się w poszukiwania podejrzewanego mężczyzny. 17-latek wiedząc, że poszukują go policjanci następnego dnia stawił się do komendy.

Przeprowadzone do tej pory czynności oraz zebrany materiał dowodowy dały podstawę do zatrzymania 17-letniego mieszkańca Starogardu Gdańskiego. Policjanci będą wnioskować o tymczasowy areszt. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *