Kamienice w sercu Głównego Miasta Gdańska sprzedane

GDAŃSK. W zabytkowych kamienicach przy Długim Targu w Gdańsku powstanie hotel. Realizacja inwestycji ma trwać około trzech lat.  Kamienice sprzedała za 48,8 mln zł Agencja Rozwoju Pomorza. Tę atrakcyjną nieruchomość kupił inwestora, Hotelsberg sp. z o.o. sp. k. wchodząca w skład grupy Landsberg.

Kamienice przy Długim Targu 1-10 czekały na odpowiedniego inwestora od dekady. Agencja Rozwoju Pomorza, która jest właścicielem nieruchomości, sfinalizowała transakcję ich sprzedaży. Poinformowano o tym w piątek, 12 stycznia, podczas konferencji prasowej. Wzięli w niej udział m.in. Ryszard Świlski -€“ wicemarszałek województwa pomorskiego, Łukasz Żelewski, prezes zarządu ARP oraz Aleksandra Dulkiewicz, wiceprezydent Gdańska.

– To bardzo ważna, wręcz historyczna chwila dla rozwoju Gdańska, która wpłynie na rozwój prestiżowej części Gdańska. Z pewnością pozytywnie wpłynie na rozwój turystyki w naszym regionie, rozszerzy ofertę nie tylko hotelową, ale też kulturalną Gdańska  – powiedział Ryszard Świlski.

Kamienice sprzedano za 48,8 mln zł. W ich wnętrzach powstanie wysokiego standardu hotel. Konkurs ofert na sprzedaż, wspólne przedsięwzięcie inwestycyjne lub dzierżawę kompleksu dziesięciu kamienic przy Długim Targu wraz z przylegającym terenem położonym w obrębie ulicy Mieszczańskiej, Ławniczej i Ogarnej, został ogłoszony przez ARP w październiku 2017 r.

Za najlepszą, uznano ofertę polskiego inwestora, Hotelsberg sp. z o.o. sp. k. Firma wchodzi w skład grupy Landsberg, która specjalizuje się w produkcji wyrobów stalowych dla budownictwa. Firma Landsberg sp z o.o. sp. k. jest liderem na polskim rynku w produkcji kształtowników do okien PCV, a w zakres produkcji grupy wchodzą również stalowe pokrycia dachowe i elewacyjne – łączna produkcja wynosi 3000 ton miesięcznie. Spółka została założona w 2000 roku, jej kapitał jest w całości polski, a działalność produkcyjna od początków funkcjonowania firmy realizowana jest na Pomorzu.

Ten lokalny kapitał wzmocni także branżę turystyczną inwestując w kamienice przy Długim Targu. Inwestor dostosuje je do potrzeb hotelu o wysokim standardzie. Odnowione zostaną elewacje oraz wnętrza, w atrium powstanie dostępna dla mieszkańców i turystów restauracja. Inwestor planuje też uporządkowanie przestrzeni wokół hotelu. Nowy blask zyskają przedproża kamienic i okoliczne ciągi piesze. We wnętrzach hotelu powstaną galerie sztuki, bursztynu, organizowane będą wernisaże. Realizacja inwestycji potrwa około 3 lat.

(fot_mat.prasowe_pomorskie.eu)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *